AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Warto kupić  /  Aranżacja rodem z XIX-wiecznej Anglii

01.10.2018

Aranżacja rodem z XIX-wiecznej Anglii

Aranżacja rodem z XIX-wiecznej Anglii


Elegancja i przytulność to główne wyróżniki angielskiego stylu wnętrz. Komfortowo urządzona przestrzeń oraz panująca w niej przyjemna atmosfera sprawiają, że każdy czuje się tu jak u siebie. W czym tkwi sekret tej aranżacji?


Prekursorką stylu angielskiego jest królowa Wiktoria – jedna z najdłużej panujących monarchiń w historii. Na pierwszym miejscu stawiała wartości rodzinne, dlatego dom musiał emanować ciepłem i stwarzać warunki do wspólnego spędzania czasu.

Rodzinę i przyjaciół gości się oczywiście w salonie, którego niezbędnym elementem wyposażania jest kanapa. W angielskim wnętrzu powinna być miękka, pokryta kwiecistymi wzorami. Motyw ten zdobi także poduszki, zasłony i obrusy. Przyjazną aurę tworzą dodatkowo delikatne dywany i subtelne lampy stołowe. Meble, najczęściej dębowe, cechują się solidnym wykonaniem i masywnym, dostojnie postarzałym wyglądem. Kluczową dla angielskich wnętrz wygodę zapewniają pufy i fotele z wysokimi zagłówkami i podnóżkami.

Innym nieodzownym komponentem aranżacji jest kredens z porcelanową zastawą. Filiżanki zdobione różanymi malunkami są niezastąpione przy popołudniowej herbacie. Romantyczny nastrój tworzy także kominek, ogrzewający wnętrze w chłodne wieczory. Całość doskonale upiększają duże, zdobione zasłonami, okna.

Ściany są tradycyjnie dzielone na dwie części – dolną stanowią białe, frezowane panele lub boazerie, natomiast górną – tapety. Ich kolorystyka zachowana jest w pastelowych odcieniach. Dominują błękity, beże oraz róże. Może pojawić się także głęboka zieleń i bordo, które pięknie wyróżnią się na tle jaśniejszych dodatków. Poza florystycznymi rysunkami popularny wzór tapet stanowią pasy. Zawieszane na ścianach obrazy, podkreślają z kolei gustowność pomieszczenia.

Prawdziwie angielski charakter dopełnia drewniany parkiet. Współcześnie na rynku dostępnych jest jednak wiele tańszych propozycji, które mogą z powodzeniem zastąpić prawdziwe drewno. Oferta sieci salonów RuckZuck zawiera szereg paneli, które dodadzą wnętrzom wiktoriańskiej nuty. Deski z wyraźnie wyczuwalnym układem usłojenia i frezowanymi krawędziami (np. z kolekcji Impression lub Master 4V) prezentują się niezwykle naturalnie. Do przestronnych pomieszczeń warto natomiast wybrać panele o szerokiej desce (dostępne np. w kolekcji Villa), które doskonale podkreślą okazałość wnętrza. Dobrym pomysłem jest także sięgnięcie po modele z linii Dynamic II – są stylizowane na wiekowe, dzięki czemu świetnie uzupełnią klasyczne, angielskie wnętrze.

Opracowanie: firma RuckZuck

Salony RuckZuck oferują najszerszy na rynku wybór podłóg laminowanych, drzwi wewnętrznych oraz materiałów wykończeniowych. Decyzję o zakupie odpowiednich modeli i wzorów ułatwiają fachowe porady pracowników. W ramach kompleksowej obsługi klienta, punkty RuckZuck proponują również transport oraz montaż zakupionych produktów.