AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Warto kupić  /  Baumit IonitColor - ta farba poprawi jakość powietrza w mieszkaniu

02.07.2021

Baumit IonitColor - ta farba poprawi jakość powietrza w mieszkaniu

Baumit IonitColor - ta farba poprawi jakość powietrza w mieszkaniu


 Być może wielu osobom wyda się to są zaskakujące, ale aż 90% naszego życia spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych, a dziennie wdychamy ok. 11 500 litrów powietrza. Dlatego jego jakość jest decydująca dla naszego dobrego samopoczucia i zdrowia. Innowacyjna, mineralna farba ścienna Baumit IonitColor oferuje we wnętrzach dokładnie ten sam efekt, jaki znamy z natury – w krótkim czasie zwiększa stężenie naturalnych jonów i znacznie polepsza jakość powietrza.


 Zapewnia uczucie świeżości, którego doświadczamy zwykle na łonie natury. Działanie to zostało potwierdzone zarówno przez niemiecki Instytut Fraunhofera Fizyki Budowli, jak i przez Uniwersytet Medyczny w Wiedniu.

Jak działa farba Baumit IonitColor?

Sposób działania Baumit lonitColor można dość łatwo wytłumaczyć. Powietrze ze względu na swoją naturalną wilgotność zawiera dużą ilość cząsteczek wody. Kiedy zetkną się one z zawartym w farbie lonitColor specjalnym składnikiem mineralnym, ulegają naładowaniu i zmieniają się w jony, które korzystnie wpływają na zdrowie. Im wyższe ich stężenie, tym więcej pyłków ulega wiązaniu i opada na podłogę. Oddychanie staje się dzięki temu wyraźnie łatwiejsze, a powietrze świeższe, czystsze i zdrowsze.

Oczywiście farba Baumit IonitColor nie powinna i nie może zastąpić nam pobytu na świeżym powietrzu. Ma ona jednak działanie wspomagające, poprawiające samopoczucie. Jej zastosowanie stanowi również komfort dla oczu, ponieważ ta innowacyjna powłoka ścienna występuje w 66 stonowanych odcieniach kolorów.

W systemie lepiej

Aby zapewnić optymalne warunki dla farby lonitColor, Baumit stworzył lonitSystem. Należą do niego także masy szpachlowe Baumit lonitFinish i Baumit lonitFino. Zostały opracowane z myślą ościanach betonowych i gipsowo-kartonowych, a ich działanie polega na regulacji wilgotności powietrza. Producent rekomenduje, aby w przypadku nowych budynków lub remontów szpachlować podłoże masami lonitFinish lub lonitFino. Zapewniają one zrównoważoną regulację wilgotności poprzez uaktywnienie efektu buforowania i magazynowania. Polega to na tym, że w przypadku zbyt dużej ilości pary wodnej, pochłaniają ją i w razie potrzeby oddają.

Prosto i szybko

Obróbka Baumit lonit okazuje się być niezwykle łatwa, dzięki doskonałym właściwościom produktów. Masy IonitFinish lub lonitFino należy nakładać na powierzchnię tak, aby uzyskać niezbędną minimalną grubość warstwy 1,5 mm. Z kolei powłokę końcową tworzy się, nakładając farbę Baumit lonitColor w dwóch warstwach. Malowanie wykonujemy pędzlem lub wałkiem, a w razie potrzeby możliwa jest równie łatwa aplikacja metodą airless.

Chcesz dowiedzieć się więcej? KLIKNIJ TUTAJ