AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Warto kupić  /  Baumit IonitSystem - zadbaj o zdrowe powietrze w swoim domu!

08.06.2021

Baumit IonitSystem - zadbaj o zdrowe powietrze w swoim domu!

Baumit IonitSystem - zadbaj o zdrowe powietrze w swoim domu!


Do wykończenia ścian w domu lub mieszkaniu warto wybrać produkty, które zapewnią nie tylko estetykę i funkcjonalność, ale także... zadbają o jakość powietrza, a tym samym również o zdrowie domowników. Baumit IonitSystem to potrafi!


Aż 90% naszego życia spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych. Często mamy wrażenie, że powietrze, którym oddychamy jest ciężkie i niezbyt świeże. Obowiązki, terminy i codzienny pośpiech nie zawsze pozwalają na odpoczynek i regenerację sił na łonie natury. Jak poprawić samopoczucie i cieszyć się swobodnym oddechem we własnych czterech ścianach? Firma Baumit znalazła na to sposób – IonitSystem.

Baumit IonitSystem – jak działają jony

Jakość powietrza w pomieszczeniach, w których przebywamy ma ogromne znaczenie dla dobrego samopoczucia i zdrowia każdego z nas. Naukowcy dowiedli, że oprócz czynników takich jak temperatura czy wilgotność, bardzo ważna jest też odpowiednia zawartość jonów. Okazało się, że przy wyższym stężeniu jonów ujemnych w powietrzu, którym oddychamy, jesteśmy bardziej wydajni i skoncentrowani. Dzieje się tak, ponieważ jony są niczym naturalne „magnesy” dla pyłków i drobnego kurzu. Wiążą unoszące się w powietrzu pyłki w większe grupy, dzięki czemu opadają one na podłogę.

Co więcej, dzięki jonom cząsteczki tlenu w powietrzu ulegają polaryzacji i są w ten sposób aktywowane. Taka forma tlenu jest lepiej wchłaniana przez ludzki organizm. Ujemne jony mają więc działanie oczyszczające powietrze oraz pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie i zdrowie, wspomagając układ odpornościowy. Mając to na uwadze firma Baumit opracowała innowacyjny IonitSystem, na który składają się farby Baumit lonitColor oraz masy szpachlowe Baumit IonitFino i Baumit IonitFinish. Zwiększają one stężenie naturalnych jonów i znacznie polepszają jakość powietrza w pomieszczeniach zamkniętych.

Baumit lonitColor – źródło dobrego samopoczucia

Powietrze ze względu na swoją naturalną wilgotność zawiera dużą ilość cząsteczek wody. Kiedy zetkną się one z zawartym w farbie Baumit lonitColor specjalnym składnikiem mineralnym, ulegają naładowaniu i zmieniają się w jony. Im wyższe ich stężenie, tym więcej pyłków ulega wiązaniu i opada na podłogę. Pomiary wykazały, że stężenie pyłków brzozy w testowanych wnętrzach spadało dzięki Baumit IonitColor wyraźnie szybciej niż w podobnych pomieszczeniach, gdzie użyto tradycyjnej farby. Po 30 minutach ponad 90% pyłków brzozy uległo wiązaniu i opadło na podłoże.

Aby zapewnić optymalne warunki dla farby lonitColor, Baumit stworzył masy szpachlowe Baumit lonitFinish i Baumit lonitFino. Zostały one opracowane z myślą o ścianach betonowych i gipsowo-kartonowych. Ich działanie polega na regulacji wilgotności powietrza w pomieszczeniu poprzez uaktywnienie efektu buforowania i magazynowania. Kiedy w powietrzu jest zbyt dużo pary wodnej powierzchnie pokryte masą szpachlową Baumit lonitFinish lub Baumit lonitFino pochłaniają ją, a gdy powietrze jest zbyt suche - oddają.

Doskonałe właściwości produktów Baumit lonitSystem sprawiają, że ich obróbka jest niezwykle łatwa. Masy IonitFinish lub lonitFino należy nakładać tak, aby uzyskać niezbędną minimalną grubość warstwy 1,5 mm. Powłokę końcową tworzy się, nakładając farbę Baumit lonitColor w dwóch warstwach. 66 stonowanych odcieni pozwala każdemu idealnie dopasować kolor do wnętrza. Malowanie wykonujemy pędzlem lub wałkiem, a w razie potrzeby możliwa jest równie łatwa aplikacja metodą airless.

Baumit IonitSystem pozwoli Ci nabrać sił we własnym domu!

Więcej informacji: KLIKNIJ TUTAJ