AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Warto kupić  /  Do stołu w odświętnej kreacji…

13.06.2014

Do stołu w odświętnej kreacji…

Do stołu w odświętnej kreacji…


Czy porcelana, kieliszki, sztućce i garnki mogą stworzyć we wnętrzu atmosferę wytwornego przyjęcia? Pięknego balu, który gromadzi na parkiecie damy w sukniach haute couture i dżentelmenów, popijających najlepszą whisky?


Oczywiście, ale tylko wtedy jeśli akcesoria te ‘ubrane są’ stosownie do okazji, tak jak naczynia z kolekcji Dressed marki Alessi.


Seria Dressed to kolekcja zaprojektowana przez słynnego Marcela Wandersa. Pochodzący z Holandii, znany i ceniony na całym świecie projektant postawił sobie za cel tworzenie świata, w którym wartościami nadrzędnymi są miłość i pasja, i w którym nie ma rzeczy niemożliwych. Okrzyknięty Lady Gagą światowego wzornictwa, Marcel Wanders od lat zaskakuje, ekscytuje i prowokuje swoich wielbicieli, oferując im projekty pełne unikalnych niespodzianek. Jedną z takich niespodzianek, kryje w sobie kolekcja Dressed.


Znakiem rozpoznawczym porcelany, sztućców i garnków wchodzących w skład tej eleganckiej i luksusowej linii akcesoriów wyposażenia wnętrz, stał się nie bogaty, barokowy wręcz charakter zdobień zastosowanych przez projektanta, ale miejsca, w jakich one się znajdują. Piękne dekoracje pełne motywów roślinnych umieszczone są bowiem często w niewidocznych na pierwszy rzut oka miejscach – na spodach garnków, sztućców, talerzy, patelni, czy po wewnętrznych stronach uchwytów. Zabieg ten, stojąc w opozycji do standardowych technik dekorowania produktów sprawia, że obcowanie projektami autorstwa Holendra to przeżycie nad wyraz zmysłowe, opierające się nie tylko na doznaniach wizualnych, ale przede wszystkim na uczuciach jakie wywołuje dotyk niezwykłej faktury materiału. Dzięki temu, bogate zdobienia kolekcji Dressed, niczym w przypadku niezwykłej sukni od najlepszego projektanta, nie przyćmiewają swoim bogactwem piękna materiału – w tym wypadku kutej stali nierdzewnej, porcelany, najwyższej jakości szkła, a jednocześnie sprawiają, że nie sposób oderwać od niej wzroku. Dzięki temu garnki z kolekcji będą doskonałym dodatkiem do otwartych na salon kuchni, porcelana stanie się podstawowym elementem aranżacji stołu nakrytego z myślą o najważniejszych okazjach i najwykwintniejszych przyjęcia, a kieliszki i sztućce dodadzą blichtru i luksusowego charakteru rodzinnym świętom i spotkaniom w gronie znajomych.


W skład kolekcji Dressed, dostępnej w sklepie Fabryka Form, wchodzą elementy porcelanowej zastawy stołowej i naczynia stalowe (talerze, półmiski, tace do serwowania, filiżanki, spodki), kryształowe szklanki i kieliszki, stalowe sztućce (w tym sztućce do serwowania) oraz garnki, patelnie, durszlaki, rondle, etc.
Kolekcja Dressed to kolekcja z katalogu słynnej marki Alessi – włoskiej ‘Fabryki Snów’, której ambasadorem w Polsce jest Fabryka Form. Poza nazwiskiem projektanta, będącym gwarancją unikalnego piękna projektów z prezentowanej tu serii, to właśnie logo marki Alessi, daje pewność, że produkty z kolekcji Dressed wykonane są z materiałów najwyższej jakości i z wielką dbałością o detale. Poza Marcelem Wandersem, dla marki Alessi pracowało i pracuje jeszcze wielu innych znamienitych twórców wzornictwa z najwyższej światowej półki, takich jak Philippe Starck, Stefano Giovannoni , Piero Lissoni , Karim Rashid, Achille Castiglioni, Aldo Rossi, Michael Graves, Jasper Morrison, Marc Newson, Ron Arad, Alessandro Mendini, czy Miriam Mirri, których projekty sygnowane rozpoznawalnym na całym świecie logo marki, dostępne są w sklepie fabryka form.pl, do którego serdecznie Państwa zapraszamy.