AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Warto kupić  /  Domowy gabinet. Stwórz komfortowe miejsce pracy.

28.08.2017

Domowy gabinet. Stwórz komfortowe miejsce pracy.

Domowy gabinet. Stwórz komfortowe miejsce pracy.


Funkcjonalność i wygoda to dwa najważniejsze czynniki, którymi należy się kierować podczas urządzania domowego biura. Otoczenie ma bowiem duży wpływ na jakość i efektywność pracy. Dzięki umiejętnemu zaprojektowaniu wnętrza, będzie ono sprzyjać koncentracji i skupieniu. 


Decydując się na stworzenie gabinetu we własnych czterech kątach powinno się przede wszystkim wybrać dla niego rozsądną lokalizację. Świetnie sprawdzi się dobrze nasłoneczniony, przestronny pokój, który da możliwie najdogodniejsze warunki pracy. Lepiej jednak unikać usytuowania go na poddaszu, które latem łatwo się nagrzewa, a zimą najszybciej ochładza, ponieważ będzie to niekorzystnie wpływać na komfort pracy. Najlepiej, gdy biuro stanowi osobne pomieszczenie, jednak jeśli nie można sobie na to pozwolić, wystarczy odpowiednia aranżacja pokoju dziennego, w którym wydzielimy idealną przestrzeń do pracy.

Każde biuro należy wyposażyć w zestaw niezbędnych mebli i akcesoriów. Podstawę stanowi duże, stabilne biurko oraz ergonomiczny, najczęściej obrotowy fotel. Ciężkie lub mobilne meble mogą być przyczyną zarysowań i uszkodzeń podłogi. Ważne zatem, by przy wyborze paneli zwracać uwagę na ich klasę ścieralności (im wyższa, tym lepiej) oraz przeznaczenia (doskonale sprawdzą się deski stworzone do pomieszczeń mieszkalnych o średnim lub dużym natężeniu ruchu).

Piękne i funkcjonalne propozycje podłóg do domowego gabinetu oferuje firma RuckZuck. Panele Wiparquet Authentic Grain+ w dekorze Dąb Szary wyróżnia solidna konstrukcja, o czym świadczy najwyższa klasa ścieralności AC5 i ponadstandardowa grubość (10 mm). Wąskie deski (160 mm) polecane są szczególnie do mniejszych biur, które dzięki nim zyskają optyczne powiększenie. Świętnie sprawdzą się też podłogi o klasie AC4, np. z linii Adventure 4V lub Galaxy 4V.

Niemałe znaczenie dla warunków pracy mają również drzwi. Można postawić zarówno na skrzydła pełne, których akustyczne właściwości zapewniają ciszę i spokój we wnętrzu, jak i te z przeszkleniami, które wprowadzą do środka nieco ciepła. Ciekawą propozycją są np. drzwi Lope marki SENTIS. Ich jasna, pokryta lakierem PU powierzchnia rozświetli wnętrze, a szklane, matowe aplikacje dodadzą mu modnego, stylowego wyrazu.

Kolorystyka prywatnego gabinetu powinna być natomiast zachowana w stonowanych odcieniach. Ściany utrzymane w ciepłym beżu, błękicie lub szarościach stworzą odprężającą atmosferę. Zielone, żółte lub pomarańczowe akcenty dodadzą energii i pobudzą aktywność umysłową. Osoby charyzmatyczne i śmiałe mogą postawić na bardziej odważną aranżację i np. za pomocą podłogi nadać wnętrzu dynamizmu. Tę rolę świetnie spełnią panele Loft Cerama. Dekory stylizowane na marokańską ceramikę, nadadzą gabinetowi nowy, świeży wygląd.

Nie mniej ważne jest oświetlenie, które źle dobrane może być męczące dla wzroku – warto zadbać, by sztuczne światło lamp było jak najbardziej zbliżone do naturalnego. Zamiast firan i zasłon, lepiej zastosować rolety i żaluzje, które pozwalają regulować natężenie promieni słonecznych docierających do pokoju przez okna.

Opracowanie: firma RuckZuck