AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Warto kupić  /  Drugie życie ażurów – koronka jako fototapeta

09.07.2014

Drugie życie ażurów – koronka jako fototapeta

DRUGIE ŻYCIE AŻURÓW – KORONKA JAKO FOTOTAPETA


Ażury i hafty kojarzą się głównie z romantycznymi, subtelnymi i dziewczęcymi stylizacjami. Okazuje się jednak, że potrafią wyglądać niebanalnie i nowocześnie.


Czas wykorzystać koronki w zupełnie inny sposób, niż robiliśmy to dotychczas!

KORONKI NA ŚCIANIE – takie aplikacje są z reguły bardzo delikatne, dobrze więc wykorzystać ich niewymuszone piękno, aranżując wnętrze salonu. Wzór, jakim ozdobimy ścianę, będzie w naturalny sposób skupiać na sobie uwagę, nie dominując przy tym całości stylizacji. Fototapeta z motywem koronki może być jedynie typowym elementem dekoracyjnym, stanowiącym tło dla mebli o ciekawej formie lub barwie. Świetnie spis się również w roli najważniejszego akcentu wnętrza. W takim przypadku warto „pokolorować” koronkę albo osadzić ją na intensywnym, barwnym tle. Tego typu zdobienie w zdecydowany sposób podniesie walory estetyczne całej stylizacji. Pomieszczenie nie będzie wyglądać tradycyjnie, ale wykorzystując tradycyjną aplikację w nowy sposób – na ścianie – nabierze nowoczesnego i intrygującego charakteru.

KORONKI NA STOLE – stosując ażury na ścianach, decydujemy się na nietypowe rozwiązanie dla typowego materiału. Zdobiąc nimi stoliki, blaty i inne płaskie powierzchnie, koronki wykorzystujemy w najbardziej sposób. Haftowane serwety i obrusy pojawiały się przecież już na stołach naszych dziadków. Weźmy z nich przykład i wykorzystajmy koronki w ten sam sposób, lecz nie na blacie w jadalni, czy kuchni – przenieśmy ażurowe materiały do biur i salonów. Koronki zestawione z surowymi dodatkami i barwami nie będą wydawać się staromodne i nudne. Podkreślą ascetyczny klimat aranżacji, lekko go ocieplając.

KORONKI NA MEBLACH – ażurowe meble to stosunkowo nowa propozycja na wykorzystanie subtelnych i ciekawych zdobień. Kreatywność designerów nie zna granic – koronkami pokrywają niemal każdy rodzaj mebla, od stołów po szafy. Największą zaletą takich mebli jest ich ogromny walor dekoracyjny. Pomieszczenie, w którym znajduje się ażurowe siedzisko, stolik, czy komoda, nie potrzebuje już żadnego urozmaicenia. Kształty mebli zaczynają dominować we wnętrzu, nadając ostateczny charakter całej stylizacji. Ciekawie wyglądają w minimalistycznych i monochromatycznych przestrzeniach oraz w sąsiedztwie intensywnych kolorów – fuksji, mocnej czerwieni albo fluorescencyjnej zieleni.
DODATKOWE KORONKI – zastosowanie koronki w dodatkach to chyba najbezpieczniejszy sposób na wcielenie wzoru w stylizację pomieszczenia. Nie musimy decydować się na radykalną zmianę aranżacji, by wykorzystać w niej ażurowe ozdoby. Służyć za nie mogą lampy o kreatywnych kształtach, dekoracyjne zegary, pledy albo świeczniki. Dodatki pozostawione w klasycznej bieli stanowią subtelne dopełnienie stylizacji wnętrza. Akcesoria w mocnych kolorach unowocześnią i zdynamizują aranżację. Choć jest tradycyjnym materiałem, koronka z powodzeniem urozmaici wnętrze każdego rodzaju. O jej ostatecznym charakterze decyduje sposób, w jaki wykorzystamy ją danym pomieszczeniu.


Wpis powstał we współpracy ze sklepem myloview.pl