AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Warto kupić  /  Drzwi otwarte na świat

18.02.2011

Drzwi otwarte na świat

Drzwi otwarte na świat


Drzwi Corona CT 70 HS mają ułatwić korzystanie z otwartej przestrzeni a przy tym chronić wnętrze domu przed złą pogodą, hałasem i intruzami.


Duże przeszklenia pozwalają zwiększyć optycznie przestrzeń mieszkalną przy optymalnej ochronie cieplnej. Bezgłośnie działający mechanizm jezdny pozwala lekko odwodzić drzwi do pozycji otwartej. Skrzydła pozostają równoległe do siebie nie zabierając przestrzeni, która może być wykorzystana pod aranżację.

Dostępne są drzwi z jednym, dwoma lub czterema skrzydłami przesuwnymi w jednej ramie. Pojedyncze zespoły drzwi przesuwnych, o szerokości maksymalnej do 650 cm i wysokości do 260 cm, mogą być łączone w większe zespoły. W przypadku drzwi dwudzielnych można wybierać pomiędzy opcją z jednym skrzydłem przesuwnym, posiadającym funkcję uchylania lub dwoma skrzydłami wzajemnie przesuwnymi. W wersjach trój- i czterodzielnych w zależności od układu pomieszczenia przejście może odbywać się przez środek, z lewej lub prawej strony. Sprawdzony, stabilny system gwarantuje przy tym optymalne parametry charakterystyczne dla dostępnych na rynku systemów okiennych: przenikalność cieplną na poziomie Ud= 1,4 W/m²K (przy Ug= 1,1 W/m²K!) i izolacyjność akustyczną do 43 dB. Zastosowanie najwyższej jakości uszczelek EPDM przy uszczelnianiu krytycznych części konstrukcyjnych zapewnia optymalną ochronę przed wiatrem i przenikaniem zimna.

Aluminiowy profil progowy w drzwiach Schüco Corona CT 70 HS został ocieplony przekładkami termoizolacyjnymi i zabezpieczony przed infiltracją wody opadowej i wiatru. Wyeliminowano ryzyko powstawania zimnej strefy tuż przy podłodze, dzięki czemu drzwi w tym systemie gwarantują pełny komfort także w pomieszczeniach sypialnych.

Niski próg drzwiowy o wysokości nominalnej 26/46 mm umożliwia wygodne przechodzenie i nie stwarza bariery dla osób starszych, niepełnosprawnych i dzieci. Osadzany w warstwie podłogi osiąga rzeczywistą wysokość 20 mm.


Producent: Schüco

Więcej informacji na stronie: www.www.schueco.pl