AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Warto kupić  /  Dynia w roli głównej. Jak urządzić wnętrze w jesiennym klimacie?

18.10.2021

Dynia w roli głównej. Jak urządzić wnętrze w jesiennym klimacie?

Dynia w roli głównej. Jak urządzić wnętrze w jesiennym klimacie?


 Dynia to warzywo wielowymiarowe – doskonale sprawdza się nie tylko jako składnik rozmaitych przysmaków, ale i… element dekoracji wnętrz. I nie chodzi tu tylko o stworzenie halloweenowej ozdoby. Wybór dyni na motyw przewodni pozwoli ocieplić przestrzeń, dodać jej koloru i uroku. Podpowiadamy, jak z jej pomocą urządzić cztery kąty w jesiennym stylu.


 – Jesień, jak żadna inna pora roku, cieszy wyjątkową feerią barw. Warto zaprosić cząstkę tej szczególnej aury do własnego domu, tworząc przytulną aranżację, w której z przyjemnością będziemy spędzać czas w chłodne, ponure dni. Poprzez wysunięcie na pierwszy plan dyni, która niewątpliwie najbardziej kojarzy się z jesienią, ożywimy i rozweselimy przestrzeń. Stwórzmy z niej przeróżne dekoracje i sięgajmy po dodatki w jej kolorze, nadając wnętrzom ciekawy wyraz i dostarczając sobie przy tym mnóstwo frajdy – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu i reklamy, RuckZuck.

Wnętrze otulone ciepłem

Kiedy temperatura za oknem spada, a dni stają się coraz krótsze, ważne jest, by po powrocie do domu móc wypocząć w ciepłym, przyjemnym otoczeniu. Taką atmosferę zapewnią nam miękkie dodatki: puchate poduszki, plecione koce i dywaniki z długim włosiem. Szukajmy elementów w kolorze dyniowym, który doda wnętrzom wyrazistości. Możemy go również uzupełnić odcieniami sjeny palonej, karmazynu czy miodu. Wystarczy kilka detali, by przestrzeń zyskała zupełnie nowy wyraz.

Jeśli ściany wnętrz pozostają niezagospodarowane, możemy zawiesić na jednej z nich grafiki z jesiennymi krajobrazami lub nałożyć na nią tapetę w żywe, abstrakcyjne wzory nawiązuje kolorem do obecnej pory roku. Warto pokusić się też o namalowanie własnego dzieła, prezentującego np. dynię w ogrodzie. Zaangażujmy do tego dzieci, które z pewnością wykażą się kreatywnością.

Jesienne dekoracje

Wykorzystując dary natury, stworzymy oryginalne dekoracje, którymi upiększymy przestrzeń i podkreślimy jej jesienny charakter. Dynia to świetny materiał na wazon – wystarczy w jej górnej części wyciąć otwór, a następnie wydrążyć środek i wewnątrz umieścić kwiaty. Innym pomysłem jest wypełnienie jej żołędziami i umieszczenie na nich świeczek typu tea light – najlepiej o zapachu ciasta dyniowego lub dyni z goździkami. Możemy też wyciąć w dyni kilka dodatkowych otworów, dzięki czemu po włożeniu do środka świecy powstanie lampion.

Mniejsze dynie, umieszczone w koszyku lub na tacy, będą stanowić piękną dekorację stołu. Zestawmy je z jesiennymi liśćmi, jarzębiną i kasztanami. Dodatkowo uzupełnijmy naszą kompozycję drobnymi lampkami LED – gra światłem jest niezbędna do wykreowania klimatycznego wystroju. Tego typu ozdoba jest prosta w wykonaniu, a przy tym bardzo efektowna.

Dla dyni z pewnością znajdziemy jeszcze wiele innych zastosowań. Warto poświęcić czas i własnoręcznie przygotować jesienne dekoracje, które umilą nam codzienne chwile spędzane w domowym zaciszu.

Opracowanie: firma RuckZuck

RuckZuck to profesjonalny salon z panelami, który oferuje najszerszy na rynku wybór podłóg laminowanych, drzwi wewnętrznych oraz materiałów wykończeniowych. Decyzję o zakupie odpowiednich modeli i wzorów ułatwiają fachowe porady pracowników. W ramach kompleksowej obsługi klienta, punkty RuckZuck proponują również transport oraz montaż zakupionych produktów.