AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Warto kupić  /  Dywan nie tylko do salonu. Jak odmienić taras tej wiosny?

30.03.2022

Dywan nie tylko do salonu. Jak odmienić taras tej wiosny?

Dywan nie tylko do salonu. Jak odmienić taras tej wiosny?


Wiosna to czas zmian na naszych balkonach, tarasach i w ogrodach. Każdy marzy o tym, aby mieć miejsce, w którym można odpoczywać na świeżym powietrzu.


Współczesne balkony czy tarasy aranżujemy jak salon – ustawiamy wypoczynkowe meble, przygotowujemy zieleń w ozdobnych donicach lub wazonach, dobieramy eleganckie stoliki. Tworząc piękne i komfortowe miejsce do relaksu nie powinniśmy też zapominać o „przytulnych” dodatkach tekstylnych, takich jak dywany, ponieważ to one budują niepowtarzalny klimat tarasów.

Jaki dywan na taras?

Dywany zewnętrzne powinny sprawdzić się w każdych warunkach pogodowych oraz być odporne na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Wybierając okrycia podłogowe na taras lub balkon, warto kierować się nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim parametrami technicznymi.
Najbardziej uniwersalną opcją będą dywany winylowe. Te wykonane w 100% z najwyższej jakości winylu są nadzwyczaj trwałe (odporne na każde warunki atmosferyczne takie jak deszcz, śnieg czy mróz), a jednocześnie proste w utrzymaniu – można je nawet prać w pralce w temperaturze 30°C.

Dodatkowo kolekcja szwedzkiej marki Mattan, dostępna w sklepie Carpets&More, wyróżnia się wysoką odpornością na promieniowanie UV, spełniając normy RoHS. Dzięki temu masz gwarancję, że ozdoba Twojego „salonu pod chmurką” zachowa znakomity wygląd oraz trwałość przez lata. Inną marką dywanów zewnętrznych dostępnych w Carpets&More jest kolekcja od Brink&Campman. W tym przypadku dywany są wyprodukowane w 100% z polipropylenu o grubości 2800 g/m² z miękkim runem, które cechuje odważne i wyraziste wzornictwo.

Wachlarz możliwości

Oferta dywanów zewnętrznych jest bogata pod względem różnych stylów – do wyboru mamy wzory gładkie, w pasy, abstrakcyjne, geometryczne i animalistyczne). Dostępny jest także szeroki wachlarz rozmiarów, co jest szczególnie istotne, gdy ogromny taras pozostaje w strefie marzeń, a do dyspozycji mamy zaledwie 2-3m² balkonu. Bez względu na to, jaki wybierzesz kolor i wzór, dywan zewnętrzny sprawi, że Twój balkon zyska na urodzie.

Oficjalny przedstawiciel światowych marek dywanów w Polsce: Carpets & More