AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Warto kupić  /  EkoLOGICZNE rozwiązanie do Twojej kuchni

20.09.2022

EkoLOGICZNE rozwiązanie do Twojej kuchni

EkoLOGICZNE rozwiązanie do Twojej kuchni


Coraz więcej osób zwraca uwagę na wprowadzanie ekologicznych rozwiązań do swojego życia. Rezygnujemy z jednorazowych torebek w sklepach, kupujemy warzywa bez plastikowych opakowań, segregujemy śmieci. Wiele osób sięga również po ekologiczne urządzenia, które pozwalają jeszcze bardziej ograniczyć zużycie plastiku, a jednocześnie zaoszczędzić pieniądze.


Firma Dafi – czołowy polski producent dzbanków i butelek filtrujących wodę, wprowadziła na rynek proste i bardziej ekologiczne rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w Twojej kuchni!

Poznaj tajemnicze rozwiązanie na filtrowanie wody prosto z kranu

System Flow Comfort – bo o nim mowa – to idealny wybór do każdego domu. Swoim designerskim wyglądem z łatwością dopasuje się do wystroju każdej kuchni. To właśnie dzięki niemu filtrowana woda leci prosto z kranu.

Urządzenie jest ukryte pod zlewem i na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od zwykłego kranu. System Flow Comfort od Dafi nie potrzebuje dużo miejsca, dlatego sprawdzi się również w małych kuchniach, gdzie zależy nam na optymalnym wykorzystaniu przestrzeni.

Jak działa system Flow Comfort?

Najważniejszy jest filtr, który dokładnie oczyszcza wodę. Składa się z węgla aktywnego, żywicy jonowymiennej oraz z włókniny polipropylenowej.

Dlaczego to połączenie idealne? Węgiel aktywny sprawia, że woda jest smaczniejsza, przejrzysta, a także niweluje nieprzyjemny zapach chloru. Natomiast żywica redukuje sole wapnia i magnezu oraz zmiękcza wodę.

To sprawia, że Twoje sprzęty AGD będą chronione przed kamieniem, a czysta i smaczna woda będzie zawsze pod ręką. Mimo tak złożonego procesu filtracji, system nie usuwa z wody naturalnie występujących minerałów.

Sprawdź swoją wodę!

Większość osób nie ma pojęcia, jaki dokładnie stopień twardości ma woda w ich domu. Aby to sprawdzić, producent do każdego zestawu dołącza pasek do mierzenia twardości wody. Taki test należy wykonać przed zamontowaniem systemu, a następnie ustawić odpowiedni stopień twardości na głowicy filtra. Dzięki temu filtr będzie działał optymalnie. W zależności od twardości wody jeden filtr może służyć nawet rok.

Banalnie prosty montaż

Flow Comfort został tak skonstruowany, żeby każdy mógł zainstalować go samodzielnie. Nie wymaga specjalnych narzędzi, odpowiedniego projektu czy fachowca. Wszystkie kroki montażu są bardzo intuicyjne i łatwe. System posiada dwie opcje montażu:

  1. Bateria trójdrożna do wody ciepłej, zimnej i filtrowanej, gdzie wężyk do wody filtrowanej przebiega bezpośrednio we wnętrzu baterii (w kranie).

  2. Dodatkowy kranik o małym rozmiarze do montażu obok baterii, którą już posiadamy lub na kuchennym blacie – lokalizacja jest dowolna, ważne, aby był dostęp do ujęcia zimnej wody kranowej.

Wymiana filtra jest również prosta. Nie musisz się martwić, że po jego odkręceniu woda zaleje Twoją kuchnię. System posiada zabezpieczenie przed rozlaniem wody. Wystarczy go odpiąć i założyć nowy – bez bałaganu.

Czy to rozwiązanie jest drogie?

Gdy słyszymy o nowoczesnych systemach filtrujących wodę, na myśl nasuwa się jedno – to będzie drogie rozwiązanie. Jednak marka Dafi stworzyła produkt na każdą kieszeń. Za swoją misję obrała sobie dostarczanie w atrakcyjnej cenie łatwych w obsłudze urządzeń, które jednocześnie będą wspierać ekologię.

Bądź smart!

Dzięki systemowi Flow Comfort czysta i smaczna woda będzie zawsze na wyciągnięcie ręki. Zależy Ci na naszej planecie? To rozwiązanie pozwoli Ci ograniczyć zużycie plastiku. Koniec z taszczeniem ciężkich zgrzewek z wodą do domu. Przy okazji zaoszczędzisz czas spędzany na zakupach i pieniądze.