AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Warto kupić  /  Franke AQ Sense - okap, który dba o czyste powietrze!

17.11.2022

Franke AQ Sense - okap, który dba o czyste powietrze!

Franke AQ Sense - okap, który dba o czyste powietrze!


AQ Sense to nowa linia okapów kuchennych Franke. Automatycznie pilnują jakości powietrza. Steruje się nimi zdalnie za pośrednictwem dedykowanej aplikacji Franke@Home, która dodatkowo na bieżąco informuje nas o stanie powietrza.


Dobre samopoczucie to pochodna tego, jak się odżywiamy i stylu życia, który prowadzimy. Ale niebagatelną rolę odgrywa w tym również powietrze. Nie zawsze oddychamy najczystszym, tak na zewnątrz, jak i w przestrzeni naszego domu. W czasach post-pandemicznych to właśnie cztery kąty stały się naszym ośrodkiem życia, w którym komfort i bezpieczeństwo są najważniejsze. Stąd też więcej uwagi przykładamy do walki z różnego rodzaju zanieczyszczeniami w domu. Dlatego firma Franke zaprojektowała okap AQ Sense, przełomowe urządzenie, które dba o odpowiednią jakość powietrza i informuje o jego stanie.

Problem zanieczyszczonego powietrza
 

Różne czynniki chemiczne, fizyczne i biologiczne bezsprzecznie wywierają niepożądany wpływ na nasze zdrowie i jakość życia. Wiele z nich pojawia się również w domowym powietrzu.

Według różnych badań, Europejczycy spędzają 90% czasu w pomieszczeniach, gdzie poziom zanieczyszczeń jest często wyższy niż na zewnątrz. Dlatego wprowadzamy na rynek unikalne rozwiązanie, które jest odpowiedzią na ten problem. Proponowany przez Franke Home Solutions okap AQ Sense pomaga naszym klientom w tworzeniu przyjaznej przestrzeni domowej. I podobnie jak inne nasze sprzęty AGD, które pomagają gotować w zdrowy sposób, tak nasz nowy okap pozytywnie wpływa na stan ludzkiego organizmu, bo pozbawia domowe powietrze niepożądanych czynników – komentuje Silvia Gamberoni, Product Manager kategorii okapów Franke Home Solutions.

Okap Franke AQ Sense z czujnikiem jakości powietrza

Bez odpowiednich narzędzi trudno jest nam określić stan domowego powietrza. Dlatego każda z wersji okapów AQ Sense – wertykalna, skośna i płaska – posiada specjalny czujnik. Monitoruje on obecność lotnych związków organicznych, a także temperaturę i wilgotność otoczenia. Urządzenia wyposażone są w tryb AUTO. Jego wybór sprawi, że okap włączy się, gdy będzie to konieczne, a przestanie działać, gdy powietrze zostanie odświeżone. Możliwość automatycznego wyłączenia w odpowiednim momencie to także funkcja, która gwarantuje niemarnowanie energii, a przez to pozwala zmniejszyć wydatki na drożejący nieustannie prąd.

Sterowanie aplikacją Franke@Home
 

Wygodę w codziennym użytkowaniu okapu AQ Sense gwarantuje aplikacja Franke@Home. Za jej pośrednictwem możemy nie tylko stale monitorować jakość powietrza w kuchni, ale umożliwia ona także sterowanie wieloma funkcjami urządzenia. Za pomocą telefonu lub tabletu możemy go włączać i wyłączać, regulować moc, jak również sterować natężeniem światła, by wprowadzić do wnętrza odpowiednią atmosferę. Aplikacja samodzielnie zadba także o to, by oprogramowanie wymagane do funkcjonowania okapu było na bieżąco aktualizowane. Dodatkowo, możemy nią sterować głosem, co pomocne jest szczególnie w chwilach, gdy ręce mamy zajęte przygotowaniem posiłków. Franke@Home kompatybilna jest z wirtualnymi asystentami, takimi jak Amazon Alexa, Google Assistant i Siri.

Inteligentny okap z ekranem dotykowym
 

Model FKAS A80 BK posiada zintegrowany z frontem 21,50-calowy ekran dotykowy z wbudowaną przeglądarką internetową. Dzięki czemu w kuchni można poszukać online przepisów na pyszne dania, oglądać poradniki o gotowaniu, przeczytać wiadomości czy słuchać muzyki. Do urządzenia podłączyć można również elektroniczną nianię oraz kamery, co pomoże w kwestii bezpieczeństwa domu czy nadzoru nad bawiącymi się w innym pokoju dziećmi.

Weź głęboki oddech, a okap Franke AQ Sense zajmie się resztą
 

Linia okapów Franke AQ Sense dedykowana jest miłośnikom rozwiązań „tech home”, którzy poszukują najnowocześniejszych technologii poprawiających komfort kuchennych zadań. Modele zaprojektowane są w eleganckim, uniwersalnym stylu, pasować będą więc do każdej kuchennej aranżacji.

Opracowanie: firma Franke