AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Warto kupić  /  Intrygujące nowości w ofercie Gira!

04.03.2019

Intrygujące nowości w ofercie Gira!

Intrygujące nowości w ofercie Gira!


Nowy program stylistyczny Gira Studio wyznacza silne akcenty w wystroju wnętrz. Stanowi on nową interpretację kształtów i funkcji przełącznika światła – świadomie wpisaną w aktualne trendy aranżacji wnętrz. 


Nowy program stylistyczny Gira Studio wyznacza silne akcenty w wystroju wnętrz. Stanowi on nową interpretację kształtów i funkcji przełącznika światła – świadomie wpisaną w aktualne trendy aranżacji wnętrz. Projektując Gira Studio, kierowaliśmy się chęcią stworzenia niepowtarzalnego wzornictwa inspirowanego stylem retro. Swój efektowny wygląd zawdzięcza on wyrazistemu kontrastowi pomiędzy okrągłymi i prostokątnymi elementami.

Gira Studio nadaje się zarówno do montażu natynkowego, jak i podtynkowego. Wersja natynkowa została celowo zaprojektowana jako widoczna instalacja, która swój pełen urok prezentuje najlepiej na gołym murze, nieotynkowanym betonie i teksturowanym tynku. Montaż natynkowy ma również praktyczne zalety podczas modernizacji, niezwykle powszechnej w obecnym boomie budowlanym. Ponieważ przewody i obudowa umieszczane są na ścianie, można je szybko i łatwo poprowadzić.

Ramki Gira Studio wykonane są z czarnego lub białego szkła. W wersji natynkowej dostępne są wyłącznie pojedyncze obudowy z wytrzymałego termoplastu – w kolorze czystej bieli z połyskiem i czerni z połyskiem. Można jednak łączyć ze sobą dowolną liczbę obudów. Ramki do montażu podtynkowego dostępne są w wersji od 1- do 3-krotnej, z białego lub czarnego szkła.

Gira System 3000

System 3000 firmy Gira oferuje najwyższy poziom elastyczności i komfortu w dziedzinie zaawansowanego sterowania oświetleniem i żaluzjami. Do wyboru jest pięć różnych klawiszy do sterowania, które można uniwersalnie wykorzystywać zarówno do sterowania oświetleniem, jak i żaluzjami. Rozwiązanie to ma liczne walory pod względem funkcjonalnym i estetycznym, i zapewnia łatwą obsługę oraz wszechstronny komfort. Stosowane w systemie nasadzane urządzenia cechują się intuicyjną obsługą. Już najprostsze klawisze do sterowania umożliwiają zapisywanie indywidualnych ustawień. Funkcje urządzeń Memory i Display rozciągają się zaś od prostego sterowania czasowego aż po kompleksowe możliwości sterowania za pomocą sterownika żaluzjowego i zegara sterującego Bluetooth. Prostych ustawień można dokonywać bezpośrednio na urządzeniu, bez dodatkowych narzędzi. Również kompleksowe programowanie urządzeń jest proste i wygodne – dzięki aplikacji Gira na smartfony i tablety. W taki sam sposób można obsługiwać również czujki ruchu Systemu 3000 do automatycznego sterowania oświetleniem.

Stacja domofonowa Gira AP 7”

Nowość w systemie wideodomofonowym Gira to natynkowa stacja o 7” ekranie. Stacja ta posiada ekran o bardzo wysokiej jakości obrazu, żywych kolorach i szerokich kątach wyświetlania. Możliwy jest montaż stacji natynkowo na ścianie, ale również dzięki dedykowanej podstawie na biurku, co szczególnie dobrze sprawdza się w biurach, gdzie stację możemy zamontować na ladzie recepcyjnej. Stacja dostępna jest w dwóch kolorach, białym i czarnym. Przykryty szkłem dotykowy ekran umożliwia obsługę systemu, a dodatkowe klawisze funkcyjne pod ekranem szybki dostęp do podstawowych funkcji.

Gira E2 czarny mat

W odpowiedzi na częste zapytania architektów i projektantów wnętrz, firma Gira wprowadziła do popularnej serii E2 ramki w kolorze czarnego matu. Kolor ten, znacznie ciemniejszy od dotychczasowego antracytu jest doskonałym uzupełnieniem szerokiej gamy kolorów serii E2. Seria ta jest częścią System 55 firmy Gira, zatem czarne wkłady mogą być stosowane we wszystkich obecnych seriach ramek osprzętowych. Tworzy to ogromne spektrum nowych możliwości. Od teraz seria E2 dostępna jest w kolorach białym połysku, białym matowym, lakierowanym na aluminium, antracycie, naturalnej stali oraz właśnie czarnym matowym. Ponadto dzięki możliwości płaskiego montażu w dedykowanych puszkach, dzięki którym osprzęt odstaje tylko 1,5mm od ściany, seria E2 staje się najbardziej wszechstronną w gamie produktowej firmy Gira.

Więcej na stronie przedstawiciela firmy Gira w Polsce – firmy Tema: www.tema.pl