AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Warto kupić  /  Jak przesłonić duże okna - 3 sprawdzone sposoby

26.10.2020

Jak przesłonić duże okna - 3 sprawdzone sposoby

Jak przesłonić duże okna - 3 sprawdzone sposoby


Duże przeszklenia, w tym okna balkonowe, tarasowe oraz drzwi przesuwne, możemy w łatwy sposób osłonić, dbając jednocześnie o wygodę i wystrój naszych pomieszczeń. Wspólnie z firmą AWNIS przedstawiamy żaluzje i rolety, które doskonale sprawdzą się na oknach o dużej powierzchni.


 Sposób 1. Żaluzje drewniane w rozmiarze XL

Żaluzje drewniane ocieplają wystrój wysokich pomieszczeń z otwartą przestrzenią oraz dużymi oknami, na których dobrze sprawdzają się lamele o szerokości 50 i 70 mm. Nie tylko nadają elegancki charakter wnętrzom, ale także (poza ochroną przed słońcem) pozwalają dostarczyć stosunkowo dużo światła, bez konieczności podnoszenia żaluzji. Wszystko to za sprawą odstępów pomiędzy lamelami, które zwiększają się wraz z rozmiarem drewnianych listew. Te większe pozwalają zachować odpowiednie proporcje pomieszczeń, a także (z uwagi na mniejszą liczbę lamel) są łatwiejsze w utrzymaniu czystości.

 

Jeśli w osłanianym ciągu znajduje się wyjście na balkon lub taras, osłony możemy podzielić na kilka oddzielnych osłon. W ten sposób będziemy mogli nimi zarządzać precyzyjnie i zgodnie z naszymi potrzebami. Żaluzje drewniane ANWIS do dużych okien najczęściej mocowane są do sufitu lub ściany, a ich maksymalny wymiar może osiągać do 3,6 m długości. W połączeniu z możliwością zastosowania sterowania elektrycznego, otrzymamy efektowną i praktyczną osłonę, która zapewni kameralny charakter we wszystkich osłanianych pomieszczeniach.


Sposób 2. Harmonijkowe tkaniny

Żaluzje plisowane – z uwagi na różnorodne możliwości montażu i sterowania – pozwalają znaleźć odpowiedni typ osłony do każdego rodzaju dużych przeszkleń. W przypadku okien przesuwnych lub drzwi tarasowych możemy zdecydować się na modele montowane w świetle szyby, co w żaden sposób nie zakłóci ich swobodnej obsługi. Ten typ plis może również osłaniać okna o nietypowych kształtach. Dzięki dwukierunkowej obsłudze żaluzje ANWIS skutecznie ochronią nas przed spojrzeniami sąsiadów lub zaciemnią wnętrze, gdy będziemy chcieli odpocząć. Ponadto całkowicie zsunięta osłona praktycznie nie zajmuje miejsca w świetle szyby, co pozwala cieszyć się nieograniczonymi widokami za oknem. W tej wersji największy obszar okna – do 2,3 metra szerokości - osłonimy wybierając sterowanie sznurkowe.

 

Do większych przeszkleń (do 3 m szerokości) możemy zastosować klasyczne modele wielkogabarytowe (sterowane łańcuszkiem koralikowym lub pilotem), które mocowane są do ściany lub sufitu. Wśród plis znajdziemy tkaniny transparentne, półprzezroczyste oraz zaciemniające (w tym termoizolacyjne), które zapobiegną przenikaniu ciepłego powietrza do wnętrza. Podobnie jak żaluzje drewniane, plisy możemy zamontować jedna obok drugiej, zwiększając tym samym zakres osłanianej przestrzeni.

Sposób 3. Rolety materiałowe wolno wiszące

Rolety wolno wiszące ANWIS mocowane są do sufitu lub ściany. Mogą osiągać większe rozmiary niż standardowe rolety materiałowe, dlatego często wykorzystywane są do przesłaniania dużych przeszkleń. Posiadają prosty i łatwy w obsłudze mechanizm, a przy tym zajmują niewielką ilość miejsca przy oknie. Dzięki temu rolety wolno wiszące idealnie odnajdują się w nowoczesnych aranżacjach, w których stanowią tło dla skrzętnie dobranych dodatków i dekoracji.

 

Tkaniny rolet materiałowych są impregnowane, co zabezpiecza je przed osadzaniem się kurzu. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość dopasowania stopnia przepuszczalności światła, adekwatnie do umiejscowienia oraz funkcji pomieszczeń. Materiały podgumowane skutecznie zabezpieczą wnętrze przed intensywnym słońcem oraz jego nadmiernym nagrzewaniem. Z kolei tkaniny półprzezroczyste i transparentne, rozproszą wpadające przez okno światło, zapewniając komfort świetlny we wszystkich osłanianych pomieszczeniach. Oprócz rolet wolno wiszących dostępne są również modele w kasecie, które pozwalają ukryć mechanizm rolety. W zależności od naszych preferencji osłona może być sterowana przy użyciu łańcuszka koralikowego lub pilota. Maksymalne gabaryty rolet materiałowych sięgają do 4 m szerokości, co sprawia że za ich pomocą przesłonimy praktycznie każde duże przeszklenie.

 

Wbrew pozorom, istnieje wiele rozwiązań dedykowanych do dużych okien, dzięki którym precyzyjnie dostosujemy ilość światła wpadającego do pomieszczenia, a tym samym zadbamy o komfortową temperaturę w ich wnętrzu. Wybierając spośród szerokiej oferty tkanin i osłon okiennych ANWIS dedykowanych do dużych przeszkleń, uzyskamy jednocześnie idealny efekt dekoracyjny, który wprowadzi do naszych mieszkań ciepły, domowy klimat.