AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Warto kupić  /  Jak przygotować otoczenie domu na święta?

14.12.2021

Jak przygotować otoczenie domu na święta?

Jak przygotować otoczenie domu na święta?


 Boże Narodzenie to czas, w którym nasze cztery kąty zyskują szczególny klimat. Warto jednak przystroić nie tylko wnętrza, ale również otoczenie budynku. Dzięki temu świąteczna atmosfera będzie widoczna na każdym kroku, a my podczas dekoracji dostarczymy sobie wiele radości. Po jakie rozwiązania sięgnąć, by dom zyskał z zewnątrz magiczny wygląd?


 Podstawą aranżacji otoczenia domu jest oczywiście oświetlenie. Zacznijmy od umieszczenia tradycyjnych lampek, kurtyn lub węży świetlnych na balustradach, słupach, parapetach czy rynnach. Sami zdecydujemy, w ilu miejscach się pojawią i jaki dzięki temu zyskamy efekt: skromny czy pełen przepychu. Dla zachowania spójności, warto zdecydować się na lampki w konkretnych, wcześniej ustalonych kolorach. Wybierając funkcję migotania, postawmy na nie więcej niż dwie barwy, a z pewnością wzbudzimy zachwyt u wszystkich osób przechodzących obok. Czasami mniej znaczy więcej.

 

W następnym kroku zastanówmy się, w jakim stylu udekorować przestrzeń.

 

Boho czy glamour?

 

Możemy zainspirować się aranżacjami boho, które są niezmiennie na topie. Wiklinowe kosze wypełnione drewnem kominkowym i ozdobione wstążką, świąteczny wianek z szyszek na drzwiach czy świece w lampionach sprawią, że te święta zyskają naturalną aurę. Sięgnijmy po proste formy i delikatne zdobienia, a także stonowane barwy, takie jak szarości, biele i beże. Dzięki temu dom będzie stanie się oazą subtelności.

 

Jeśli zależy nam na bardziej szykownym wyglądzie, zdecydujmy się na wysokie donice w kolorze srebrnym i umieśćmy w środku zielone gałązki ozdobione mieniącymi się bombkami. Pięknie zaprezentują się również lampiony w formie dużych kul wypełnione drobnymi lampkami LED w kształcie gwiazdek. Kilka wyrazistych akcentów i elegancki wystrój gotowy.

 

W stronę fantazji

 

Świecący renifer, elf i mikołaj? Obok takich elementów nikt nie przejdzie obojętnie, więc jeśli naszym celem jest uzyskanie efektu „wow”, nie może ich zabraknąć w naszym ogrodzie. Chcąc nieco złagodzić aranżację, wybierajmy dodatki, które kolorem nawiązują do drzwi i elewacji. Obecnie rynek ozdób jest tak bogaty, że bez problemu znajdziemy nawet stylowe miniatury, które wraz z innymi dodatkami będą tworzyć spójną całość.

 

Dekoracje świąteczne przy wejściu

 

Przygotowując ozdoby i dekoracje na święta, nie zapomnijmy o ozdobnym wianku na drzwi. Wykonajmy go z gałązek drzew iglastych i przystrójmy szyszkami, korą cynamonu, plasterkami suszonych pomarańczy, a także szykowną kokardą. Wystarczy wtedy postawić przed wejściem do domu stylowe lampiony, które same w sobie prezentują się bardzo wytwornie. Jeżeli przed domem jest ławka, to narzućmy na nią dywanik imitujący skórę i postawmy narty czy łyżwy – taka kompozycja będzie prezentowała się niezwykle interesująco.

 

– Zimowe ozdoby przed domem mogą być bogate i nawiązywać do hollywoodzkich filmów lub przybierać bardziej stonowaną, tradycyjną formę. Każda z tych opcji wprowadzi nas w świąteczny nastrój, a którą z nich wybierzemy, zależy przede wszystkim od naszych upodobań. Nie zawsze musi wiązać się to z dużym przedsięwzięciem. Czasami wystarczy ozdobić drzewko, które znajduje się w najbliższym otoczeniu, a już zyskamy dekoracyjny akcent. Im bardziej niekonwencjonalna forma, tym aranżacja staje się ciekawsza i przykuwa wzrok – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu i reklamy, RuckZuck.

 

Opracowanie: firma RuckZuck

RuckZuck to profesjonalny salon z panelami, który oferuje najszerszy na rynku wybór podłóg laminowanych, drzwi wewnętrznych oraz materiałów wykończeniowych. Decyzję o zakupie odpowiednich modeli i wzorów ułatwiają fachowe porady pracowników. W ramach kompleksowej obsługi klienta, punkty RuckZuck proponują również transport oraz montaż zakupionych produktów