AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Warto kupić  /  Kolekcja Eventa – praktyczny minimalizm

20.12.2019

Kolekcja Eventa – praktyczny minimalizm

Kolekcja Eventa – praktyczny minimalizm


Wspaniale wpisująca się w aranżacje współczesnych łazienek kolekcja Eventa to najnowsza propozycja New Trendy. Prosta forma kabin ujęta w dyskretne, chromowane okucia oraz starannie dopracowane detale sprawiają, że modele z kolekcji Eventa są nowoczesne i eleganckie – dopełniają projekt łazienki niczym biżuteria. Ponadto ta linia kabin prysznicowych dostępna jest w opcji na wymiar, dzięki czemu można dopasować ją do każdego wnętrza.


Dzięki minimalistycznemu designowi oraz dużej liczbie modeli dostępnych w kolekcji, Eventa idealnie sprawdzi się zarówno w małych, jak i przestronnych łazienkach. Wybierając jedno z rozwiązań, można stworzyć przestrzeń prysznicową idealnie dopasowaną do wnętrza. W małych łazienkach liczy się każdy centymetr kwadratowy powierzchni – aby ją zaoszczędzić warto wybrać kabinę typu walk-in, czyli model bez drzwi, które wymagają odpowiedniej ilości miejsca do swobodnego otwierania. W wąskiej łazience sprawdzi się kabina wydzielona za pomocą stałej ścianki, opcjonalnie z drzwiami, na całej szerokości pomieszczenia. Na zaaranżowanie prysznica doskonale nadają się również wnęki – wystarczy zamontować odpowiednio dobrane drzwi, aby powstała wygodna strefa kąpielowa. Duża przestrzeń daje o wiele więcej możliwości, pozwala na stworzenie komfortowej, przestronnej kabiny z trzech czy czterech ścianek. Popularnym rozwiązaniem jest wybór zarówno kabiny prysznicowej, jak i wanny – w kolekcji Eventa dostępny jest parawan nawannowy, który wraz z kabiną będzie tworzył spójny estetycznie komplet. Dzięki możliwości zamówienia kabiny z kolekcji Eventa w dowolnych wymiarach, można w ciekawy sposób wykorzystać nietypowy kształt łazienki – np. zamaskowany zabudową pion kanalizacyjny. W opcji na wymiar gabaryty swojego produktu można ustalić z dokładnością do 1 mm.

Konstrukcja kabin z kolekcji Eventa opiera się na kostkach przyściennych, które wraz z cienką ramką przeszkleń oraz zawiasami zlicowanymi z powierzchnią tworzą minimalistyczną, optycznie lekką całość. Ta wyjątkowa linia kabin prysznicowych została zaprojektowana zgodnie z najnowszymi trendami w urządzaniu łazienki. W dwunastoelementowej kolekcji znajdziemy kabiny prysznicowe, drzwi wnękowe oraz parawan nawannowy. Komfort użytkowania zapewniają mało widoczne, ale niezwykle istotne udogodnienia, takie jak rynienka odprowadzająca wodę zamontowana na dolnej krawędzi drzwi lub powłoka Active Shield, chroniąca szkło przed zabrudzeniem i ułatwiająca utrzymanie kabiny w czystości. Wszystko to wpływa na niezwykłą funkcjonalność, która jest niezbędnym elementem dobrze zaprojektowanej łazienki.

Kolekcja Eventa powstała przy współpracy z Łukaszem Paszkowskim – młodym polskim designerem, laureatem licznych nagród, w tym Red Dot Design Award – który ma w swoim dorobku projekty sprzętu AGD, mebli i innych elementów wyposażenia wnętrz.