AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Warto kupić  /  Mamut Glue Bostik – nowoczesna alternatywa dla śrub, kołków i gwoździ

04.12.2020

Mamut Glue Bostik – nowoczesna alternatywa dla śrub, kołków i gwoździ

Mamut Glue Bostik – nowoczesna alternatywa dla śrub, kołków i gwoździ


 W myśl powszechnej opinii w domu zawsze jest coś do zrobienia – wyremontowania, reperacji, ulepszenia. Wiosną są to prace porządkowe w ogrodzie, lato stanowi doskonały czas na odświeżenie wnętrz i zmianę aranżacji, jesienią warto przygotować posesję na mroźne miesiące, a zimą wreszcie zabrać się za naprawy, na które wcześniej brakowało czasu. Większość tych zadań, pomimo wrażenia trudności i pracochłonności, można z powodzeniem wykonać samodzielnie i to bez skrzynki, wypełnionej po brzegi narzędziami czy preparatami z zakresu chemii budowlanej. Wystarczy jeden uniwersalny i wyjątkowo trwały klej na bazie MS polimeru - Mamut Glue marki Bostik.


 Z pewnością każdy z nas ma własną listę rzeczy, które chciałby zmienić w swoim domu lub ogrodzie. Może to być zawieszenie półki na książki w salonie lub lustra w łazience, przymocowanie obluzowanego kafla na schodach wejściowych, montaż gipsowej rozety na suficie, listew przypodłogowych w sypialni czy kamiennych płytek na ogrodzeniu. Przed realizacją tego celu bardzo często powstrzymuje nas nie tyle brak czasu czy umiejętności, ale niechęć do uciążliwego i hałaśliwego wiercenia, wizja wszechobecnego pyłu i brudu lub też konieczności długiego oczekiwania na efekty swojej pracy. Do tego dochodzi obawa, że podczas mocowania haków uszkodzimy ścianę, agresywny klej odbarwi gres, laminat czy drewno, a delikatniejszy preparat nie będzie trwały i mocno obciążona półka bądź ciężka płyta nie wytrzyma na swoim miejscu dłużej niż kilka dni bądź tygodni. Rzeczywiście, wiele popularnych sposobów przytwierdzania i łączenia różnych elementów wiąże się z licznymi niedogodnościami podczas pracy, a przy tym nie gwarantuje sukcesu końcowego. Na szczęście na rynku znaleźć można nowoczesne kleje, które są jednocześnie silne i błyskawiczne w działaniu, a do tego łatwe do aplikacji nawet w trudnodostępnych miejscach. Takie właściwości ma trwale elastyczny, szybkoschnący klej Mamut Glue marki Bostik, który można bezpiecznie stosować na niemal wszystkich podłożach – gładkich i porowatych, na zewnątrz i wewnątrz budynku. Znakomicie sprawdza się on w przypadku drewna, szkła, betonu, metalu, glazury czy też tworzyw sztucznych, zatem można wykorzystać go do mocowania półek, luster, płytek ceramicznych, a także różnego rodzaju elementów dekoracyjnych. „Co więcej, podczas aplikacji klej nie spływa nawet z pionowych powierzchni, mocowanych elementów nie trzeba podpierać, a przyklejona półka, parapet czy gzyms po 24 godzinach są w stanie wytrzymać obciążenie do 22 kG/cm² bez ryzyka zerwania pod ciężarem książek, doniczek z kwiatami lub innych akcesoriów."

 

Błyskawiczny efekt, ponadczasowa wytrzymałość

Nowoczesny, jednoskładnikowy klej montażowy Mamut Glue marki Bostik, z uwagi na swoją niezwykłą wytrzymałość i natychmiastową przyczepność, stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych sposobów mocowania i łączenia ze sobą różnych przedmiotów, czyli śrub, wkrętów i gwoździ. Z powodzeniem zastępuje on również specjalistyczne kleje, dedykowane konkretnym materiałom – takim jak: drewno, ceramika czy elementy szklane. Zamiast zatem wypełniać szafkę wieloma różnymi preparatami można wybrać Mamut Glue marki Bostik, który sprawdzi się zarówno w przypadku montażu dużych elementów, jak i mocowania niewielkich przedmiotów: gałek meblowych, ramek na zdjęcia czy uchwytów łazienkowych. Samo klejenie również nie powinno przysporzyć kłopotów nawet niedoświadczonym majsterkowiczom, ponieważ jest niezwykle proste i nie wymaga dodatkowych akcesoriów. Do kartusza z klejem Mamut Glue dołączony jest nosek do aplikacji z nacięciem w kształcie litery V, który zapewnia optymalną siłę wyciskania oraz umożliwia nałożenie odpowiedniej ilości preparatu. Klej należy nakładać paskami w odstępach od 10 do 20 cm, trzymając kartusz w pozycji prostopadłej do powierzchni, a następnie trzeba docisnąć do siebie łączone elementy. Istotne jest, aby pomiędzy nimi pozostawić szczelinę wentylacyjną o grubości od 2 do 3 mm, która daje gwarancję pełnego utwardzenia i umożliwia przenoszenie odkształceń. W praktyce oznacza to, że zamocowany przedmiot – bez względu na to, czy będzie to lekki kaseton, duża płyta lub ciężki panel czy też łatwy do uszkodzenia ekran - nie oderwie się od podłoża nawet w przypadku dużego nacisku, drgań czy wibracji.