AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Warto kupić  /  Natural design close to you

05.10.2016

Natural design close to you

Natural design close to you


 „Natural design close to you” – to nie tylko hasło lecz fundament na którym budowana jest marka LIGHTWOOD oferująca nieskomplikowane, wykonane z drewna lampy w stylu skandynawskim zarówno lampy podłogowe, nocne jak i wiszące. Styl ten cieszy się ostatnio niezwykłą popularnością nic w tym dziwnego, nauczyliśmy się cenić piękno, pokochaliśmy harmonijność, a wzorce czerpiemy wprost z natury. „Na każdym etapie produkcji staramy się łączyć naturę, design i funkcjonalność czyli to co uważamy za wartość dodaną do naszych produktów” – piszą sami o sobie projektanci na swojej oficjalnej stronie.


          Trudno byłoby przeoczyć subtelność i elegancję lamp, jakie ostatnimi laty upiększają nasze wnętrza. Można by rzec, że stały się one idealnym dopełnieniem dobrze zaprojektowanego mieszkania czy biura. Taki naturalny porządek od początku wpisany został w zamysł projektantów, którzy stworzyli produkt zaspokajający nasze marzenia o posiadaniu czegoś, co nie tylko rozświetli pomieszczenie, spełniając swą użytkową funkcję, ale także stanie się przedmiotem, którego faktura, kształt i kolor wkomponują się w całość, czyniąc nasze mieszkanie wyjątkowym.

          Sprawcami owego pozytywnego wnętrzarskiego zamieszania, jakie dotknęło nasze mieszkania, są twórcy marki LIGHTWOOD, w skład której wchodzi absolwentka wydziału Architektury, Technolog Drewna oraz Elektrotechnik. Ich zamierzenie było proste: połączyć świetny design z nieskomplikowaną i naturalną formą. Tak oto powstała kolekcja pełnych naturalności i przemyślanego projektu lamp z drewna LIGHTWOOD. „Naturalną rzeczą był wybór drewna jako podstawowy surowiec ponieważ to właśnie on jako jeden z nielicznych, starzejąc się nabiera szlachetności” – można usłyszeć od młodych projektantów.

          Oko cieszą szczególnie piękne lampy podłogowe, na przykład LW17, tworzące harmonijną linię wypełniającą wnętrze subtelnym, przyjaznym blaskiem. Do wybory mamy więc lampy wykonane z naturalnego drewna sosny, pokryte delikatną warstwą lakieru zabezpieczającą materiał przed zniszczeniem i zabrudzeniem. Zwieńczenie stanowi tu piękny abażur wykonany z białego lub czarnego materiału przepuszczającego promienie. Lampa stojąca LW17 zaprojektowana została tak, by zapewnić możliwość modelowania wybranego kształtu i kierunku padania światła. Smukłość formy i elegancja sprzężone z funkcjonalnością sprawiają, że staje się ozdobą każdego loftowego wnętrza. Podłogowa lampa sztalugowa LW14 to klasyczny trójnóg wykonany z drewnianych elementów w kolorze naturalnego drewna lub wybarwionych na biel, czerń lub orzech. Abażury dostępne są w klasycznych kolorach, białym, czarnym bądź brązowym jak i w nieco oryginalnych barwach tj. marokański wzór tworzą oryginalną całość, dając ciepłe światło i nastrojowość. Lampa na trzech nogach LW14 ma regulowany rozstaw nóżek za pomocą śrub motylkowych wykonanych ze stali nierdzewnej, co umożliwia regulację rozstawu a zarazem wysokości, ale sprawia, że łatwo ją wkomponować w słoneczne salony, zaciszne gabinety i zmysłowe sypialnie.

          Na uwagę zasługuje również niepowtarzalny kształt lampy wiszącej LW22, której projekt jest połączeniem zwiewnej ażurowej formy ze zdecydowanym, nowoczesnym designem, nieograniczającym się stylistycznie, szczególnie dobrze jednak spełniającym się we wnętrzach w stylu skandynawskim. Lampy sufitowe LW22 mają jeszcze jeden zdecydowany walor a mianowicie tak ostatnio modny przewód w czerwonym oplocie, który nadaje jej wyrazistości i charakteru. Kolekcję lamp stojących sztalugowych LIGHTWOOD uzupełniają lampy stołowe LW16 mające ten sam zamysł konstrukcyjny. To oryginalne lampy nocne, o dużej ilości drewna i, co najważniejsze, bardzo modne. Popularność tego modelu nie wzięła się bez powodu, lampa spełnia bowiem swą rolę w każdym wnętrzu, zgrabnie zajmując przestrzeń, a wyróżniając tylko o tyle, o ile to potrzebne.

          W kolekcjach producenta oświetlenia LIGHTWOOD kładzie się nacisk zarówno na estetykę, jak i użytkowość produktu, toteż wszystkie lampy mają specjalne filcowe podkładki lub gumowe zakończenia zapobiegające zarysowaniom, a także dobrany do całości kolor okablowania, praktyczny włącznik, co utwierdza w przekonaniu, że zadbano tu o każdy, najdrobniejszy nawet detal, właśnie po to, by spełnić nasze marzenia o wnętrzu idealnym.

 

Zapraszamy na: www.lightwoodsklep.com