AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Warto kupić  /  Nieprzemijająca moc minimalizmu

24.10.2017

Nieprzemijająca moc minimalizmu

Nieprzemijająca moc minimalizmu


Minimalizm w aranżacji wnętrza to rozwiązanie ponadczasowe, które zawsze pozostaje w modzie. Mieszkania urządzone w duchu prostoty i elegancji, niezależnie od upływu czasu i zmieniających się trendów, wyróżnia niebanalny charakter. Wykorzystanie tego kierunku w projektowaniu własnego domu pozwala stworzyć harmonijną i uporządkowaną przestrzeń. 


Minimalistyczne aranżacje stanowią wyraz idei „mniej znaczy więcej”. Zgodnie z tą myślą, w domowej przestrzeni ogranicza się liczbę przedmiotów i stawia na produkty o wysokiej jakości. Pomieszczenia nie mogą być „przeładowane” przedmiotami. Z tego względu pozostawia się w nich tylko niezbędne rzeczy. Dzięki temu mieszkanie jest funkcjonalne i w najwyższym stopniu służy jego domownikom.

Jednym z kluczowych wyznaczników stylu minimalistycznego jest prostota form, która dotyczy m.in. mebli i dodatków. Prym wiodą nieskomplikowane wzory i podstawowe kształty geometryczne, takie jak prostokąty czy trójkąty. Nie ma tu miejsca na przepych i bogato zdobione detale. Każdy element wyróżnia się jednak pięknym designem i starannym wykonaniem.

Kolorystyka utrzymana jest w stonowanych odcieniach. Dominują biele, szarości i beże. Aby uniknąć chłodnego, surowego klimatu, sięga się po bardziej wyraziste tonacje, często działając na zasadzie kontrastu. Czerwień, zieleń czy turkus ożywią wnętrze, nadając mu stylowy wygląd. Kolory te nie mogą jednak dominować, a stanowić jedynie uzupełnienie barw bazowych.

Projektując mieszkanie w stylu minimalistycznym warto postawić na materiały i tworzywa, które dodadzą nowoczesnego, industrialnego rysu. Poleca się zastosowanie np. cegły na jednej ze ścian czy wyłożenie podłogi panelami imitującymi drewno lub kamień. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie szkła, betonu czy metalu w pozostałych elementach wyposażenia.

W minimalizmie istotny jest każdy detal. Dobierając drzwi do pomieszczeń należy mieć na uwadze ich harmonijny design, który będzie spójny z resztą wystroju. Ciekawą propozycją są skrzydła z linii Cayo, Diego i Lope marki SENTIS, które doskonale wpisują się w pełną elegancji aranżację. Uniwersalna, ponadczasowa biel skrzydeł, subtelne fornirowe lub szklane aplikacje oraz prosta forma doskonale odpowiadają estetyce minimalistycznych wnętrz.

Styl minimalistyczny może sprawiać wrażenie niewyszukanego i monotonnego. Przyglądając się mu bliżej i wykorzystując cały jego potencjał zyskujemy jednak szykowny i przytulny wystrój. Przystępując do planowania aranżacji konieczne jest dokładne przemyślenie koncepcji. Stawiając na prostotę oraz funkcjonalność zyskuje się przestrzeń przyjazną pracy i wypoczynkowi.

Opracowanie: firma RuckZuck

Salony RuckZuck oferują najszerszy na rynku wybór podłóg laminowanych, drzwi wewnętrznych oraz materiałów wykończeniowych. Decyzję o zakupie odpowiednich modeli i wzorów ułatwiają fachowe porady pracowników.  W ramach kompleksowej obsługi klienta, punkty RuckZuck proponują również transport oraz montaż zakupionych produktów.