AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Warto kupić  /  Nowe kolekcje mebli w stylu minimalistycznym

01.08.2017

Nowe kolekcje mebli w stylu minimalistycznym

Nowe kolekcje mebli w stylu minimalistycznym


Proste ponadczasowe formy, spokojne i stonowane kolory, nieoczywisty styl i rozwiązania, których dotąd nie było. Przedstawiamy kolekcje mebli minimalistycznych Modai, Moko, Muro i Mitoda, a także autorską serię komfortowych sof z oferty Black Red White. Wyjątkowe nowości promowane pod hasłem „Piękno jest proste” powstały w oparciu o szereg badań konsumenckich oraz wnikliwą analizę gustów, potrzeb i oczekiwań Polaków.


Jak mieszkają Polacy, czego potrzebują i jaki jest ich styl? Na te pytania odpowiadali ankietowani zleconym przez Black Red White badaniu „Meble w polskich domach” przeprowadzonym na reprezentatywnej próbie 1000 Polaków. Zdecydowana większość z nich, czyli aż 47 proc. stwierdziło, że najlepiej czułoby się w mieszkaniu urządzonym w czystym stylu minimalistycznym, 39 proc. wskazało w drugiej kolejności na styl minimalistyczny ciepły, a 28 proc. na styl skandynawski współczesny. Proste formy i stonowany wystrój okazały się najlepiej odzwierciedlać gusta i upodobania ankietowanych, którzy cenią sobie wnętrza urządzone w wersji „light”. Żeby jeszcze dokładniej zbadać i przeanalizować potrzeby Polaków odbyto również 100 wizyt w ich domach                           i mieszkaniach, przeanalizowano wnętrzarskie trendy i przeprowadzono rozmowy z projektantami wnętrz. Wyniki tych działań stały się bazą i inspiracją do stworzenia kolekcji mebli minimalistycznych.

Telewizor w szafie, kwiatki w komodzie i regał zamiast ściany? Nic trudnego. Z nową kolekcją mebli minimalistycznych można stworzyć elastyczną przestrzeń, która w pełni dopasuje się do potrzeb całej rodziny. Ażurowe dwustronne regały, szafa TV, nowoczesne panele, komody modułowe, regały z kolorowymi insertami, blaty z wnękami na kwiaty, komfortowe sofy, a także unikalne zestawy biurek w rozmiarach od XS do XXL to jedynie przedsmak wszystkich możliwości oferowanych przez te długo oczekiwane nowości. 

Kolekcja Moko – pomysłowe rozwiązania

Wyniki badań jednoznacznie wskazują, że najczęściej użytkowanym i najbardziej zaskakującym miejscem w domu jest salon, który jak się okazuje pełni w domu rolę wnętrza wielofunkcyjnego. Jego centralnym elementem niezmiennie pozostaje telewizor. Aż 96 proc. Polaków posiada co najmniej jeden odbiornik TV w swoim domu, a 79 proc. z nich umieszcza go właśnie w pokoju dziennym. Z tego też powodu najpopularniejszym meblem w tym wnętrzu jest szafka RTV, która jest obecna w 64 proc. polskich domów i 57 proc. pokoi dziennych. 

To właśnie dlatego powstała seria Moko TV Box. Ta szafka, a właściwie pomysłowa szafa RTV charakteryzuje się niezwykle estetycznym szczebelkowym frontem, który sprytnie ukrywa nie tylko dekoder czy odtwarzacz DVD, ale również sam telewizor, jednocześnie zapewniając elektronice odpowiednią wentylację. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą eksponować telewizora we wnętrzu. Komoda ta ma zainstalowane dodatkowe bardzo funkcjonalne rozwiązanie tzw. „cable management”, czyli specjalną wnękę na kable, dzięki której łatwo można wyeliminować z powierzchni blatu mało estetyczne elementy okablowania.

Na uwagę zasługują również komody modułowe z otwartą przestrzenią z góry. Ciekawie prezentują się w niej zarówno książki, jak i kwiaty, które można umieścić w dopasowanym do wnęki kwietniku. Dodatkową opcją jest moduł otwarty z boku, pozwalający na umieszczenie tam dekoracji czy praktycznych przedmiotów, które chciałoby się mieć zawsze pod ręką. W tym systemie można samemu decydować z ilu części ma się składać, z której strony ma zostać otwarty oraz czy ma stać na nóżkach czy wisieć na ścianie. Oprócz wymienionych elementów w kolekcji Moko można także odnaleźć: szafki, bufety, witryny, regały, komody i stoliki.

Kolekcja Modai –  prostota formy

Polacy uwielbiają spędzać swój wolny czas w salonie. Centralną jego część zajmuje kanapa i TV tworząc domowe centrum rozrywki. Z myślą o rodzinach lubiących wspólne wieczory przy filmach kolekcja Modai zawiera meble oferujące niezliczone możliwości komponowania własnych zestawów wokół TV. W ich skład wchodzą szafki dolne w dwóch wysokościach, szafki wiszące oraz regały, również w opcji z przeszkloną witryną. Modai TV to także wiele funkcjonalnych rozwiązań, takich jak organizacja kabli w szafkach dolnych, dodatkowa nadstawka na sprzęt RTV czy oświetlenie witryn regałów. Dużą zaletą mebli jest możliwość samodzielnego tworzenia aranżacji poprzez zmianę układu modułów a także opcja dobierania pojedynczych szafek do posiadanego już kompletu.

Kolekcja Mitoda – regały z pomysłem

Podczas wizyt w polskich domach dało się zauważyć nowy trend – burzenie ścian i dzielenie nowej przestrzeni za pomocą różnych mebli, a najczęściej regałów, które coraz częściej pełnią funkcję nowoczesnej ścianki działowej. Kolekcja Mitoda to regały w różnych układach, rozmiarach oraz dwóch wariantach kolorystycznych – czarnym antracycie i białym canadian. Funkcjonalności dodają im lakierowane fronty o różnych wymiarach oraz pomysłowe wkładki - inserty w formie litery „X” dostępne w dwóch kształtach oraz aż siedmiu kolorach do wyboru. Wkładki są ruchome, można je więc dowolnie przestawiać, odmieniając tym samym wygląd mebla. Każdy moduł może być otwarty bądź zamknięty, a rozmieszczenie drzwiczek zależy wyłącznie od potrzeb i fantazji.

Kolekcja Muro – elegancja i prostota w kąciku TV

Podwieszany telewizor jest ostatnio bardzo modnym rozwiązaniem. Można jednak urządzić nasze wnętrze bez potrzeby remontu i kucia ścian. Jest to wykonalne dzięki regałowi z panelem TV, do którego można swobodnie przymocować telewizor, a za panelem ukryć przed wzrokiem gości i zasięgiem rąk dzieci okablowanie. Do każdego zestawu Muro, oprócz określonej ilości półek i szafek wokół panelu, jest zainstalowana nadstawka przeznaczona na sprzęt RTV (dekoder, konsolę do gier, odtwarzacz DVD). Meble dostępne są w dwóch opcjach kolorystycznych: biały canadian i dąb polski oraz czarny antracyt z szarym congo