AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Warto kupić  /  Paprocki&Brzozowski na nowo definiują okna

02.07.2016

Paprocki&Brzozowski na nowo definiują okna

Paprocki&Brzozowski na nowo definiują okna


 „Przestrzeń jest oddechem sztuki” – mawiał Frank Lloyd Wright, amerykański architekt. Wydaje się, że polska Fabryka Okien i Drzwi Urzędowski wzięła sobie te słowa do serca. Na rynku pojawił się odważny i wyjątkowy projekt trzech linii okienno-drzwiowych „Pure, Love i Glamour” stworzonych przy współpracy z uznanym w świecie mody duetem projektantów Paprocki&Brzozowski. 


 Polski mariaż na światowym poziomie

Marka Urzędowski od ponad 25 lat istnienia na rynku jest pionierem we wprowadzaniu nowoczesnych rozwiązań oraz wyznaczaniu nowych trendów rozwoju branży. Jako pierwsza firma wprowadziła na rynek m.in. okna z drewna egzotycznego meranti oraz okna Galux Softline
z charakterystycznym profilem o łagodnych zaokrągleniach. 

Teraz Urzędowski znów poszedł o krok dalej i zainicjował współpracę, której do tej pory
w Polsce jeszcze nie było do wspólnego działania zaprosił najlepszy duet polskich projektantów mody Paprocki&Brzozowski. – Naszym priorytetem jest wysoka jakość produktu oraz dbałość
o detale. Chcieliśmy stworzyć kolekcję, będącą odzwierciedleniem światowej klasy designu, dlatego postawiliśmy na Marcina Paprockiego i Mariusza Brzozowskiego, którzy są niepodważalnymi autorytetami w polskim świecie mody – mówi Jarosław Issel, Prezes Zarządu firmy Urzędowski.Odważnym efektem tej niezwykłej kooperacji są trzy linie produktowe okien: Pure, Love i Glamour uzupełnione o okna balkonowe, przesuwne drzwi tarasowe oraz drzwi zewnętrzne. 

Minimalizm, elegancja czy harmonia?

Paprocki&Brzozowski jako autorzy kolekcji przyznają, że świat designu jest dla nich niekończącym się źródłem inspiracji. Współpraca, której z chęcią się podjęli jest pierwszą tego typu w ich 16-letniej karierze! – Okna stanowią stały element pomieszczenia i nadają charakter całemu wnętrzu. Chcieliśmy, aby były wyjątkowe i zdobiły pomieszczenie, co jest nowatorskim podejściem do aranżacji mieszkań.– mówi Marcin Paprocki. 

PURE – piękno drewna w czystej postaci

Okna z kolekcji Pure to przykład surowej elegancji i wyrafinowanego minimalizmu. – Tworząc kolekcję Pure kierowaliśmy się zasadą „mniej znaczy więcej”. Naszą główną inspiracją były lofty, które swoje odzwierciedlenie znalazły w metalowych wykończeniach mówi Mariusz Brzozowski. Do wykonania tej linii użyto litego dębu, a jego piękno podkreślone zostało poprzez naturalny olejowany kolor. Dodatkowo wykorzystano typ listwy modern, a także stalowe ozdoby w narożach. Całość dopełnia zaś klamka Elektra, która w pełni oddaje minimalistyczny styl kolekcji Pure.

GLAMOUR to ponadczasowość

Linia Glamour została wykonana z litego meranti w kolorze ciemnego brązu. Szyku dodaje jej szkląca ozdobna listwa pozłacana złotem, a „wisienką na torcie” jest klamka Busiri firmy Colombo. Glamour to klasyka w czystej postaci. Chcieliśmy zaprojektować okna, które będą uzupełnieniem eleganckich przestrzeni. Aby nadać im jeszcze większej wytworności zastosowaliśmy złote akcenty i zdecydowaliśmy się na ascetyczne linie dodaje Marcin Paprocki

LOVE to dyskretna harmonia

Kolekcja Love jest najsubtelniejsza z całej linii okienno-drzwiowej. – Dom kojarzy nam się z intymnością, z miejscem, w którym czujemy się dobrze i bezpiecznie. Projektując linię Love towarzyszyła nam wizja okien, które będą wprowadzały pewnego rodzaju harmonię, a nawet nutę romantyzmu. Natchnieniem były dla nas francuskie stiuki i płaskorzeźby tłumaczy Mariusz Brzozowski. Okna z serii Love najlepiej sprawdzą się w dużych, przestronnych pomieszczeniach.
Do tej kolekcji również wybrano lite meranti, a dla podkreślenia jej delikatnego charakteru, ramy pomalowano białą, kryjącą farbą. Niewątpliwą ozdobą okien, poza rzeźbieniami, jest klamka Linea Cali.

Informacje o dystrybucji

Linia okienno-drzwiowa Urzędowski by Paprocki&Brzozowski dostępna jest od kwietnia 2016
w wybranych Salonach Sprzedaży. Zainteresowanie ofertą można zgłosić bezpośrednio do Regionalnego Kierownika Sprzedaży lub poprzez wypełnienie formularza na stronie www.urzedowski.pl/pb/.