AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Warto kupić  /  Piękna podłoga do nowoczesnego wnętrza

03.12.2018

Piękna podłoga do nowoczesnego wnętrza

Piękna podłoga do nowoczesnego wnętrza


Aranżacje zachowane w duchu nowoczesności należą obecnie do najpopularniejszych. Doceniają je zwolennicy nienachalnej elegancji, dobrego designu i wygodnych rozwiązań. Punktem wyjścia do stworzenia nowoczesnego wystroju jest wykończenie podłogi, która powinna stanowić stylową bazę dla pozostałych elementów.


Urządzenie wnętrza w stylu nowoczesnym wymaga wyczucia smaku i podążania za najnowszymi trendami. Do najważniejszych wyróżników tego typu aranżacji należą:

 

  • stonowane kolory – dominuje biel z domieszką szarości i czerni. Taka kolorystyka pozwala na zastosowanie wyrazistych akcentów (np. kanapy w intensywnym odcieniu czy wzorzystej tapety na jednej ze ścian);

  • prostota i umiar – meble mają oszczędną formę (pozbawioną mocnych zdobień). Dekoracje są z kolei odpowiednio wyważone, by nie tworzyły efektu chaosu;

  • światło i otwarta przestrzeń – standardem w przypadku nowoczesnych wnętrz jest łączenie pomieszczeń (np. salonu z kuchnią) w celu nadania czterem kątom przestronności. Unika się stawiania ścianek działowych, a wszystkie okna są właściwie wyeksponowane i odsłonięte;

  • modne materiały – szkło, mosiądz, drewno, granit czy marmur to materiały, które dodają wnętrzu szyku. Zawsze pięknie się prezentują, podkreślając okazałość wystroju;

  • designerskie dodatki – to, co jest obecnie na topie zyskuje zainteresowanie miłośników nowoczesności. Każdy z tych elementów powinien mieć swoje określone miejsce i dobrze komponować się z resztą aranżacji.

Ważną rolę odgrywa również podłoga – to od jej wyglądu zależy czy nowoczesność zadomowi się w mieszkaniu na dobre. Doskonale sprawdzą się tu panele o strukturze synchronicznej (z wyraźnie wyczuwalnym układem usłojenia) oraz z V-fugą (frezowanymi krawędziami). Dzięki tym parametrom podłoga wydaje się ułożona z osobnych desek i przypomina drewniany parkiet. Na jej tle każda aranżacja zyska piękne, wyrafinowane oblicze. Sięgając po produkty o wysokiej klasie ścieralności (AC4 lub AC5) zachowamy ten efekt na długie lata. W ofercie salonów RuckZuck nie brakuje paneli spełniających te wymagania (np. Legend i SONO Forest).

 

Świetną propozycja dla osób, które skłaniają się ku industrialnym akcentom, są panele o kamiennej lub betonowej strukturze. Nierównomierna powierzchnia, naturalna kolorystyka i niestandardowe wymiary bardzo upodabniają je do prawdziwego surowca. Oryginalność takiej podłogi sprawia, że nikt nie przechodzi obok niej obojętnie. Szereg ciekawych dekorów można znaleźć w kolekcji Visiogrande i SONO Landscape od RuckZuck.

 

Opracowanie: firma RuckZuck

 

Salony RuckZuck oferują najszerszy na rynku wybór podłóg laminowanych, drzwi wewnętrznych oraz materiałów wykończeniowych. Decyzję o zakupie odpowiednich modeli i wzorów ułatwiają fachowe porady pracowników. W ramach kompleksowej obsługi klienta, punkty RuckZuck proponują również transport oraz montaż zakupionych produktów.