AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Warto kupić  /  Plisy – dekoracyjne żaluzje do dużych przeszkleń

11.01.2022

Plisy – dekoracyjne żaluzje do dużych przeszkleń

Plisy – dekoracyjne żaluzje do dużych przeszkleń


 Żaluzje plisowane doskonale wpisują się w nowoczesną architekturę, która coraz częściej łączy wnętrze domu z jego otoczeniem. Wspólnie z firmą ANWIS podpowiadamy jak przy pomocy plis stworzyć efektowną i funkcjonalną dekorację okien o dużych gabarytach.


 Jakie plisy zamontować na dużych oknach?

W nowoczesnych domach popularnym trendem stają się duże przeszklenia. Dzięki nim wnętrze wydaje się bardziej przestronne, a wszystkie pomieszczenia są zawsze odpowiednio oświetlone. Powinniśmy jednak pamiętać, że szklane powierzchnie wymagają zastosowania przemyślanych przesłon okiennych, które zagwarantują nam prywatność i ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem.

Najbardziej komfortową obsługę oferują dwukierunkowe żaluzje plisowane od firmy ANWIS. Ich tkanina rozlokowana jest pomiędzy dwoma ruchomymi rynnami (górną i dolną). Każdą z rynien możemy sterować - podnosić lub opuszczać wzdłuż listew przyszybowych. W ten sposób osłonimy dowolnie wybrany fragment okna, na przykład tworząc z plis zazdrostkę. Z jednej strony ochronimy się przed niechcianymi spojrzeniami z zewnątrz, z drugiej umożliwimy przenikanie promieni słonecznych do wnętrza. Plisa może również przesłonić całą szklaną powierzchnię, zapewniając nam kameralny klimat we wszystkich pomieszczeniach. Warto również wspomnieć, że złożona żaluzja zajmuje niewielką przestrzeń szyby. W każdej chwili możemy ją całkowicie zsunąć, ciesząc się nieograniczonymi widokami za oknem.

Jaki materiał plisy sprawdzi się najlepiej w przeszkolonych domach?

Domy wystawione na silne promieniowanie słoneczne wymagają zastosowania odpowiednich tkanin. W takiej roli doskonale sprawdzą się tzw. duo plisy (tkaniny o przekroju plastra miodu). Składają się z dwóch warstw tekstylnych, które tworzą powietrzną warstwę izolującą. W ten sposób duo plisy redukują poziom nagrzewania się pomieszczeń latem oraz spowalniają utratę ciepła podczas zimy. W domach, które wymagają całkowitego zaciemnienia możemy zastosować tkaniny blackoutowe. Pokryte specjalną powłoką odbijającą światło, zatrzymają 100% promieni słonecznych przedostających się przez szyby.

Oferta firmy ANWIS obejmuje również szeroką gamę materiałów transparentnych i półprzezroczystych. Z uwagi na swój delikatny i dekoracyjny charakter często zastępują montowane w oknach firanki. Na dużych oknach chętnie łączone są z wysoko upiętymi zasłonami, które wprowadzają do wnętrza ciepły i przytulny charakter. Gdy jednak stawiamy na minimalizm a osłaniane przez nas pomieszczenie łączy funkcję pokoju dziennego i sypialni, możemy wybrać plisę, która umożliwia zastosowanie dwóch tkanin w jednej żaluzji, np. przezroczystej i zaciemniającej (jedna nad drugą, rozdzielone aluminiową ruchomą rynną).

Plisy zawsze idealnie dopasowane do okien i wnętrza

Plisy odznaczają się minimalistycznym designem, który doskonale odnajduje się w nowoczesnych i tradycyjnych aranżacjach. Harmonijkowy układ materiału, o szerokości zakładki ok. 2 cm wraz z odpowiednio zaprojektowanym kształtem profili sprawia, że osłona tworzy harmonijny wystrój okien i wnętrza. W zależności od rodzaju sterowania (sznurkiem, łańcuszkiem lub elektrycznie) plisy mogą osłaniać duże przeszklenia, nawet do 3 metrów szerokości oraz 2,6 metra wysokości. W ich zaaranżowaniu pomogą nam różnorodne wzory i desenie materiałów, których w ofercie ANWIS jest ponad 550. Z łatwością dopasujemy je do stylu wnętrza, a także do koloru okien, dzięki możliwości pomalowania rynien żaluzji na dowolny kolor z palety RAL. Odpowiednio dopasowana plisa – poza stroną praktyczną – stanie się wyjątkową dekoracją wnętrza.

Plisy to niewątpliwie skuteczne osłony okienne o szerokich możliwościach aranżacyjnych. Ich różnorodne sposoby montażu i sterowania sprawiają, że wnętrze jest zawsze funkcjonalne i dopasowane do naszych potrzeb. Dlatego śmiało można stwierdzić, że w miejscach w których inne przesłony okienne nie spełnią swojego zadania, plisy sprawdzą się idealnie!