AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Warto kupić  /  Podłoga dębowa – trwałość i elegancja na lata

05.03.2021

Podłoga dębowa – trwałość i elegancja na lata

Podłoga dębowa – trwałość i elegancja na lata


 Wybierając podłogę drewnianą warto postawić na dąb – gatunek wyróżniający się trwałością oraz pozostający w zgodzie z trendami od wielu lat. Podłoga dębowa to rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą, aby posłużyła im przez wiele lat. Będzie stanowiła również uniwersalną bazę dla wielu aranżacji wnętrza.


Dlaczego dąb?

Deski dębowe jonizują powietrze i pozwalają utrzymać prawidłowy mikroklimat w mieszkaniu. Ponadto nie przyciągają kurzu i doskonale nadają się do aranżacji pomieszczeń, w których przebywają alergicy. Podłoga dębowa jest także łatwa do utrzymania w czystości, jej odkurzenie to tylko chwila. Drewno dębowe jest dość odporne na zmiany temperatur oraz wilgotności powietrza. Dzięki temu deski drewniane nie pęcznieją ani nie kurczą się tak łatwo.

Zaawansowana technologicznie konstrukcja Finishparkietu i Finishdeski

Warstwa wierzchnia Finishparkietu i Finishdeski to ok. 6 mm – składa się ona z całkowicie z litego elementu – naturalnego drewna. Jednolamelowość doskonale oddaje estetyczne walory tego unikalnego surowca, a najnowsza technologia produkcyjna zapewnia przystosowanie do funkcjonalnego i użytkowego przeznaczenia. Dolna warstwa to mozaika wykonana z twardego drewna liściastego, głównie dębu. Finishparkiet i Finishdeska, dzięki swojej warstwowej konstrukcji, doskonale przewodzą ciepło i mogą być z powodzeniem stosowane na ogrzewaniu podłogowym.

Jakie wykończenie podłogi wybrać?

Mnogość wykończeń Finishparkietu i Finishdeski pozwala na znalezienie rozwiązania zgodnego z naszymi potrzebami. Do wyboru mamy olej, a wśród lakierów klasyczny, półmatowy oraz nowość – lakier matowy, który daje wrażenia estetyczne podłogi olejowanej przy zachowaniu właściwości podłogi lakierowanej. Niezmiennie popularna jest podłoga szczotkowana, której walorem jest uwydatnienie usłojenia oraz włókien drewna, większa antypoślizgowość oraz możliwość poczucia struktury drewna przy dotyku.

Dlaczego warto wybrać podłogę, która nadaje się na ogrzewanie podłogowe?

Warto rozważyć następujące zalety:
• Takie ogrzewanie sprawdza się zarówno w małych jak i dużych pomieszczeniach
• Temperatura powietrza rozkłada się równomiernie, nawet w wysokich pomieszczeniach utrzymuje się w każdej części na równym poziomie
• Ciepło nie ucieka i nie gromadzi się pod sufitem jak to ma miejsce przy tradycyjnym ogrzewaniu
• Brak grzejników wnosi dodatkową przestrzeń co daje większe możliwości aranżacyjne
• Korzystne dla alergików – brak gromadzenia się kurzu w grzejnikach. Ogrzewanie podłogowe nie unosi kurzu, ponieważ ciepło rozchodzi się za pomocą promieniowania, a nie ruchu powietrza.
• Oszczędność i ekologia – ogrzewanie podłogowe to ogrzewanie niskotemperaturowe, woda grzana w piecu może mieć niższą temperaturę niż w przypadku tradycyjnego ogrzewania dając jednocześnie dobre efekty
• Temperatura podłogi jest niższa od temperatury ludzkiego ciała (ok.28 stopni) co zapewnia komfort cieplny
• Ogrzewanie podłogowe zapewnia korzystny dla człowieka rozkład temperatur w pomieszczeniu – ciepło na dole (nogi) i chłodno u góry (głowa).
• Powietrze nie jest przesuszone przez intensywne grzanie

Jakość i bezpieczeństwo podłogi

Uzyskanie certyfikatów, to nie tylko gwarancja najwyższych norm i jakości, ale także szansa na ciągłe doskonalenie. Finishparkiet posiada: Certyfikaty Rejestracji – System Zarządzania Jakością, Certyfikaty Jakości, Atesty Higieniczne.

Finishparkiet jest liderem gotowych podłóg dwuwarstwowych produkowanych wyłącznie w Polsce. Finishparkiet to fabryka, która jako pierwsza na świecie zajęła się produkcją parkietu dwuwarstwowego jednolamelowego o grubości 14 mm, co stało się wyznacznikiem dla innych firm produkujących podłogi warstwowe.

www.finishparkiet.com.pl