AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Warto kupić  /  Progi ECO PASS do drzwi przesuwnych

02.06.2021

Progi ECO PASS do drzwi przesuwnych

Progi ECO PASS do drzwi przesuwnych


Piękny widok z salonu na taras czy na ogród to marzenie każdego właściciela domu. Zwłaszcza latem, gdy szeroko otwarte drzwi tarasowe pozwalają nam znaleźć się bliżej natury. Dlatego ważne jest by jak najmniej rzeczy stało nam na przeszkodzie. Rozwiązaniem, które z całą pewnością pozwoli cieszyć się swobodą ruchu jest niski próg ECO PASS.


Brak barier

Próg ECO PASS jest przeznaczony do drzwi podnoszono-przesuwnych HS PORTAL SIEGENIA i występuje w kilku różnych wariantach:

  • w wersji standardowej posiada niski stopień, który praktycznie nie stanowi przeszkody w przemieszczaniu się, a jednocześnie pozwala wyrównać różnicę poziomów posadzki.

  • dla bardziej wymagających mamy ECO PASS axxent 0 mm - tu próg jest całkowicie zlicowany z podłogą. Świetnie wygląda i jednocześnie nie ogranicza widoku na świat! Przede wszystkim jednak nie stanowi bariery utrudniającej wyjście czy wejście do domu.

Próg daje też ciekawe możliwości jeżeli chodzi o stałą część przeszklenia. ECO PASS SKY umożliwia osadzenie przeszklenia skrzydła stałego na profilu progu, dzięki czemu do wnętrza wpada więcej naturalnego światła. W ten sposób, w połączeniu z wąskimi profilami skrzydła, uzyskujemy efekt optycznego powiększenia pomieszczenia, w którym zacierają się granice między wnętrzem a tarasem. Jeszcze więcej światła zapewni nam wersja ECO PASS SKY axxent - w tym wariancie szyba zaczyna się już od poziomu podłogi.

Skuteczna ochrona przed chłodem

To nie koniec zalet progu ECO PASS, bo też nie zawsze możemy otworzyć drzwi na oścież.

Innowacyjny 10-komorowy profil ze zbrojeniem gwarantuje doskonałą izolacyjność cieplną i wysoką stabilność całej konstrukcji. Za zabezpieczenie przed wiatrem i wodą odpowiada system uszczelnień, a ryzyko przedostawania się wody eliminuje również taka sama szerokość progu i ramy okna. Dzięki temu w pomieszczeniu zawsze będzie ciepła i przyjemna atmosfera.

Skuteczna ochrona przed deszczem

Z progiem ECO PASS możemy spać spokojnie również wtedy, gdy na dworze pada deszcz. Zadba o to efektywny system drenażowy, który skutecznie odprowadzi nadmiar wody podczas opadów. Składa się na niego stalowa kratka osłonowa montowana przed progiem, którą można połączyć w spójną całość z kanałem odwadniającym zamontowanym przed przeszkleniem stałym. Tutaj ważne są detale, dlatego oprócz efektywnego odwodnienia otrzymujemy w pakiecie eleganckie wykończenie tarasu. Klasę designu potwierdza przyznanie progom ECO PASS jednej z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego - Red Dot Award 2020.

https://www.siegenia.com/pl/products/door-systems/sliding-doors