AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Warto kupić  /  Rolety dzień noc – co warto wiedzieć?

10.12.2020

Rolety dzień noc – co warto wiedzieć?

Rolety dzień noc – co warto wiedzieć?


 Rolety dzień noc mają wiele zalet. Można nimi sterować bez konieczności podnoszenia osłony, a dzięki precyzyjnemu mechanizmowi samohamującemu, gwarantują wygodne zarządzanie ilością światła przedostającego się do wnętrza. Co jeszcze warto wiedzieć na ich temat? Na to pytanie odpowiadamy wspólnie z firmą ANWIS.


 Rolety dzień noc montuje się na wiele sposobów, i – co szczególnie istotne – możemy to zrobić bezinwazyjnie. To produkty, które zapewniają poczucie prywatności za dnia i nocą. Do wyboru jest kilka ustawień stopnia zaciemnienia, dzięki czemu osłonimy się przed słońcem, nie ograniczając dopływu światła do wnętrza.

Rolety dzień noc - jak to działa?

Roleta dzień noc ANWIS składa się z naprzemiennie rozmieszczonych poziomych pasów tkanin: zaciemniających oraz przepuszczających światło słoneczne. Podnosząc lub opuszczając roletę, przesuwamy fragmenty materiałów równolegle względem siebie. Gdy w jednej linii ustawimy tkaninę przezroczystą i kryjącą uzyskamy zaciemnienie. Przesuwając nieznacznie tkaninę możemy również odkryć dowolną część pasów transparentnych, wpuszczając do wnętrza tyle światła, ile w danym momencie potrzebujemy. Podczas regulacji nie musimy odsłaniać okna, co zapewnia nam prywatność w domowym zaciszu.

Jak wybrać najlepszy model i sposób montażu?

We wnętrzach z dużymi przeszkleniami doskonale sprawdzą się rolety dzień noc ANWIS mocowane do sufitu lub ściany. Występują w dwóch wariantach. W pierwszym tkanina i wałek nawojowy są widocznymi elementami osłony. Drugi pozwala ukryć mechanizm rolety w kasecie. W miejscach szczególnie narażonych na kurz pomaga to zachować zwiniętą tkaninę w czystości. Co ważne, kaseta nie wpływa na maksymalny wymiar oraz działanie osłony. Oba typy produktów mogą być sterowane przy użyciu łańcuszka koralikowego lub elektrycznie (pilotem lub przełącznikiem mocowanym do ściany).

Rolety dzień noc skutecznie sprawdzą się także na mniejszych przeszkleniach, gdzie mocowane są zwykle do ramy okna. Wówczas mogą być wyposażone w kasetę i prowadnice, które zapewniają osłonie stabilne prowadzenie i przyleganie do szyby. Rozwiązanie to ogranicza możliwość kołysania się tkaniny podczas podmuchów wiatru czy uchylania okna. Zastosowanie prowadnic pozwoli także na lepsze zaciemnienie wnętrza. Ten typ osłony sterowany jest przy użyciu łańcuszka.

Rolety dzień noc – jak je dopasować do wnętrza?

Rolety dzień noc ANWIS pasują do wnętrz w każdym stylu. Idealnie wpisują się w tradycyjne i nowoczesne aranżacje, choć najbliżej im do kompozycji minimalistycznych, gdzie sprawdzają się np. na białe lub szare tkaniny. Mogą stanowić samodzielną dekorację okien lub być łączone z zasłonami i firankami. Są też doskonałą alternatywa dla klasycznych rolet materiałowych. Dzięki poziomym pasom tworzą we wnętrzu ciekawą grę światła i cienia. Dodaje to pomieszczeniom ekspresji, a także wizualnie je powiększa.

Z uwagi na różnorodną kolorystykę tkanin i osprzętu, rolety dzień noc pasują do każdego rodzaju okien, zarówno PCV, jak i drewnianych. Ponadto mogą różnić się szerokością pasów przesłaniających. Daje to użytkownikom możliwość dobrania odpowiedniej ochrony przed słońcem, a także wpływa na elegancki wygląd dekorowanych pomieszczeń.