AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Warto kupić  /  Smart home (nie)dla mnie?

14.09.2020

Smart home (nie)dla mnie?

Smart home (nie)dla mnie?


Pojęcie smart home robi ostatnio zawrotną karierę. Producenci prześcigają się, by obdarzyć inteligencją kolejne produkty. Wiele z tych urządzeń, niejeden klient zakwalifikowałby raczej do kategorii zbędnego luksusu lub bajeru dla miłośników nowinek technicznych, myśląc sobie po cichu „aż tak leniwy to chyba nie jestem”....


 Jest też spore grono tradycjonalistów, dla których naszpikowane technologią urządzenia tracą swojskość, a już obawa o zwracanie się z każdą usterką do serwisu, skutecznie trzyma ich z dala od nowości. Ale przecież możemy podejść do tematu z rozsądkiem, bo zdarzają się rozwiązania, które naprawdę ułatwiają życie.

Pozwól się wyręczyć!

Do praktycznych i ciekawych rozwiązań możemy zaliczyć drzwi otwierające się automatycznie przed domownikami i ryglujące się bez zwłoki zaraz po domknięciu. To skuteczny sposób na wyeliminowanie codziennych uciążliwości – nie trzeba martwić się, że dzieci wychodząc z domu niedokładnie zamkną drzwi. Koniec z poszukiwaniem kluczy w torebce, gdy w rękach ciążą nam zakupy czy z drzwiami porysowanymi pękiem breloczków. Zapomnisz też o wyskakiwaniu z łóżka, by sprawdzić czy drzwi zostały zamknięte na noc.

Brzmi znajomo? Spróbujmy zatem wyobrazić sobie alternatywny świat. Na początek potrzebne nam będą drzwi z napędem elektromechanicznym. SIEGENIA pod marką KFV oferuje w tym zakresie dwa nowoczesne i bardzo wszechstronne rozwiązania do drzwi wejściowych: elektromechaniczną zasuwnicę wielopunktową GENIUS oraz automatyczną zasuwnicę AS 3600, uzupełnioną o moduł napędowy A-napęd, który umożliwia, elektromechaniczne odryglowanie drzwi.


 

Gwarancja bezpieczeństwa

Obie zasuwnice KFV wyposażone są w 6 punktów ryglujących i stanowią system złożony z doskonale dopasowanych do siebie elementów. Przy zamykaniu drzwi, oprócz zapadki w zamku głównym, ze skrzydła drzwiowego automatycznie wysuwają się dwa stalowe bolce i dwa haki. Wchodzą one w stalowe zaczepy, co zapewnia szczelność, stabilność i wysoki stopień ochrony przed wyważeniem na całej wysokości drzwi.

zamek główny - steruje pracą całej zasuwnicy i służy jako dodatkowe zabezpieczenie po przekręceniu klucza

bolce - automatycznie wysuwają się i zapewniają szczelne zamknięcie drzwi

stalowe haki - samoczynnie "wyskakują" i chronią przed wyważeniem drzwi, a mechanizm zamka blokuje je przed otwarciem z zewnątrz

stalowe zaczepy - zamontowane na ramie zapewniają stabilne połączenie ze skrzydłem

sztywny łańcuch - uchyla bezpiecznie drzwi na 10 cm i blokuje przed wejściem nieproszonych gości

softlock – to specjalnie wykonana zapadka, która zapewnia najcichsze zamykanie drzwi i ogranicza konieczność ich konserwacji

Doskonałe wzornictwo

Od nowoczesnych drzwi możemy wymagać więcej niż tylko bezpieczeństwa. Wygląd i styl również mają znaczenie. Elementy ryglujące naszych zasuwnic przy otwartych drzwiach pozostają ukryte, licując się z listwą czołową zamka. Dopiero przy zamkniętych drzwiach wysuwają się do ramy, przez co praktycznie nie mamy okazji ich zobaczyć. Wszystkie elementy okuć KFV, począwszy od haków z zabezpieczeniem zaryglowania po wyprofilowane zakończenia, wyróżniają się najwyższą jakością materiałów, precyzyjnym wykonaniem oraz wyjątkową funkcjonalnością. Dzięki temu prezentują się świetnie i funkcjonują bez zarzutu przez długie lata.

Rozwiązania smart

Oba napędy pracują szybko i cicho. Wyposażone są w zintegrowany elektroniczny system zarządzania, który może być łączony z licznymi zewnętrznymi systemami kontroli dostępu. Od transpondera sterowanego drogą radiową, po skaner odcisków palców lub KFVkeyless ze szklaną klawiaturą i aplikacją na smartfonie.

Fingerprint, czyli skaner odcisków palców, montowany na skrzydle drzwi lub w ich pobliżu, jest urządzeniem równie niepowtarzalnym, jak indywidualny odcisk palca każdego człowieka. System można zaprogramować w taki sposób, aby np. odcisk kciuka otwierał drzwi wejściowe, a palec wskazujący je ryglował. Technika rozpoznawania biometrycznego jest o wiele bezpieczniejszą alternatywą dla kluczy, kodów cyfrowych i wszelkiego rodzaju kart. Oto jej zalety:

• możliwa instalacja zintegrowana w skrzydle drzwi lub zewnętrzna

• nie wymaga dodatkowych modułów przetwarzających

• zasilanie bezpośrednio z napędu zasuwnicy

• możliwość zaprogramowania do 99 odcisków palców

Praktyczna dedykowana aplikacja

Wszystkie „inteligentne” urządzania SIEGENIA mogą być obsługiwane przy pomocy aplikacji SIEGENIA comfort, którą jest dostępna na App store oraz Google Play. Komfort zastosowania i bezpieczeństwo idą w parze z łatwym i przejrzystym zarządzaniem prawami dostępowymi. Zarządzanie zalogowanymi telefonami komórkowymi i kodami do drzwi jest możliwe przy użyciu smartfona czy smartpada. Obejmuje ono między innymi testowanie procesu otwierania, zarządzanie maksymalnie sześcioma parami drzwi zewnętrznych, indywidualne ustawianie zasięgów dla poszczególnych użytkowników, a nawet protokołowanie ostatnich 20 wejść do budynku. Dodatkowe opcje oferowane przez tę przydatną aplikację to tymczasowe blokowanie lub kasowanie poszczególnych użytkowników, ustawianie sygnałów dźwiękowych, włączanie i wyłączanie funkcji dotykowych oraz konfiguracja sygnałów i oświetlenia klawiatury.