AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Warto kupić  /  Symetryczne krycie fasadowe

09.03.2013

Symetryczne krycie fasadowe

Symetryczne krycie fasadowe


Firma Rathscheck Schiefer opracowała nowoczesny sposób krycia fasad. Innowacyjne krycie symetryczne zadowoli najbardziej wymagających zwolenników jakości oraz trwałości.


Dynamiczne krycie fasadowe stwarza niezwykle wiele możliwości oraz oferuje ogromne pole do popisu. Co więcej, przekonuje wspaniałym, końcowym efektem wizualnym. Fasada łupkowa w tym stylu bazuje na prostym kryciu prostokątnym z położonymi za fugami pasmami aluminiowymi. Specjalny efekt krycia powstaje poprzez nieregularne położenie różnych wysokości wiązań i przesunięcia fug. Różnorodność poszczególnych płyt wpływa na efektowną, zmieniającą się grę światła na fasadzie w zależności od położenia słońca i pogody. Na pierwszym planie stoją prosto prowadzone linie, fugi krzyżowe i różne formaty, które pasują do dowolnej geometrii budynków.


Solidnie ocieplone i przewiewne fasady, bezproblemowa technika krycia i łatwa wymiana płyt – to tylko nieliczne zalety symetrycznego krycia fasadowego. Aluminiowa konstrukcja jest tak położona, że przechwytywane są wszelkie termiczne rozszerzenia. Minimalna waga jednego m², 1 cm grubości płyt oraz prosty i szybki montaż pozwalają na duże oszczędności czasu i materiału. Ponadto, w przypadku symetrycznego krycia nie jest konieczne górne lub boczne przekrycie kamienia. Płyty o grubości jednego centymetra podwieszane są w podkonstrukcji za pomocą klamer ze stali szlachetnej i dlatego ich montaż jest aż tak prosty i szybki. To znakomita alternatywa dla tradycyjnych kryć.


Korzyści:
- Optymalny dla popularnych, zgodnych z EnEv ociepleń system kładzenia
- Prosty i szybki montaż poprzez zawieszanie na klamrach ze stali szlachetnej zamiast zakotwiczania
- Absorpcja termicznych rozszerzeń poprzez podkonstrukcję aluminiową
- Wielkość kamienia do 60 x 60 cm
- Niewielka waga metra kwadratowego z uwagi na grubość płyt (1 cm)
- Długa żywotność łupka
- Estetyczny wygląd (różnorodność kolorów i powierzchni)
- Jednorodna szerokość fug na całej powierzchni dzięki technice klamrowej
- Nowoczesna optyka poprzez proste prowadzenie linii
- Powierzchnia szorstka lub wypolerowana
- Kolory płyt: szaro-niebieska InterSIN, polarno-zielona ColorSklent, ciemnozielone Color Sklent, szaro-brązowe ColorSklent


Więcej na stronie producenta: www.rathscheck.pl