AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Warto kupić  /  Tropikalna dżungla we wnętrzu

07.03.2019

Tropikalna dżungla we wnętrzu

Tropikalna dżungla we wnętrzu

fot. RuckZuck


Kontakt z przyrodą ma niezwykle dobroczynne działanie: pozytywnie wpływa na nastrój, dodaje energii i zwiększa poczucie witalności. Nie zawsze możemy jednak wybrać się na łono natury, by zaczerpnąć świeżego powietrza i wypocząć w przyjaznym otoczeniu. Doskonałą receptą na niedosyt zieleni jest stworzenie we własnych czterech kątach domowej dżungli. 


Rośliny pięknie prezentują się nie tylko w swoim naturalnym środowisku, ale również w przestrzeniach mieszkalnych. Oczyszczają atmosferę, a także ożywiają i ocieplają wystrój. Są harmonijnymi dodatkami, które świetnie wkomponowują się w każdy styl aranżacyjny. Dzięki ich obecności wnętrze stanie się przytulnym miejscem relaksu.

 

Wbrew pozorom rośliny mogą upiększyć nie tylko salon, ale równie dobrze odnajdą się też w innych pomieszczeniach. W kuchni znakomicie sprawdzą się zioła (np. bazylia, tymianek czy mięta) oraz takie warzywa jak szczypiorek, koperek czy pietruszka. Z jednej strony są źródłem ładnego zapachu, a z drugiej – przydatnymi składnikami potraw. Do sypialni poleca się natomiast sukulenty, które nie są wymagające w pielęgnacji. Kaktusy, aloesy czy grubosze wniosą do wnętrza nutę egzotyki. Roślinami można dekorować nawet łazienkę – w tym wypadku należy sięgnąć po gatunki lubiące wilgoć i wysokie temperatury, takie jak fitonia czy cibora.

 

Wśród najpopularniejszych roślin zdobiących wnętrza polskich domów, znajdują się:

 • Lucky Bamboo – łatwy w pielęgnacji; nie wymaga dużego nasłonecznienia. Idealny dla miłośników stylu orientalnego,

 • filodendron – jego wyróżnikiem są liście w kształcie serca; nadaje się do uprawy w świetle naturalnym i sztucznym,

 • skrzydłokwiat – ma białe kwiaty i rozłożyste liście; bardzo szybko się rozrasta. Jest fantastyczną dekoracją nie tylko mieszkań, ale i biur,

 • paproć – dobrze czuje się w wilgotnych warunkach; skutecznie filtruje powietrze,

 • bluszcz – łagodzi złą energię, usuwa benzen znajdujący się w wielu tworzywach sztucznych. Pomaga także niwelować formaldehyd z farb i dywanów.

   

   

  Ceramiczna donica od dawna nie jest jedynym przedmiotem, w którym można ulokować zielone ozdoby. Dobrym pomysłem jest sięgnięcie np. po betonową osłonkę, drewnianą skrzynkę, wiklinową plecionkę czy szklane naczynie. Choć najpopularniejszym miejscem uprawy roślin jest parapet, warto rozważyć bardziej oryginalne miejsca. Umocowane na ścianie czy zawieszone pod sufitem zaprezentują się bardzo efektownie. Gdzie ostatecznie je umieścimy zależy jednak przede wszystkim od warunków, jakich wymagają do prawidłowego rozkwitu.

   

  Chcąc stworzyć prawdziwie naturalną aranżację wnętrza, warto zadbać, by pozostałe elementy wystroju również cechowały się ekologicznym charakterem. Strzałem w dziesiątkę będą bambusowe dywaniki i rolety, rattanowe meble i wiklinowe dodatki. Doskonałe tło zapewnią natomiast drzwi o drewnianej strukturze (np. z kolekcji Malaga lub Antiope od RuckZuck) oraz podłoga imitująca dębowe deski (dostępne np. w linii Dynamic Long 4V i Discovery 4V New od RuckZuck).

   

  Opracowanie: firma RuckZuck

   

  Salony RuckZuck oferują najszerszy na rynku wybór podłóg laminowanych, drzwi wewnętrznych oraz materiałów wykończeniowych. Decyzję o zakupie odpowiednich modeli i wzorów ułatwiają fachowe porady pracowników. W ramach kompleksowej obsługi klienta, punkty RuckZuck proponują również transport oraz montaż zakupionych produktów.