AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Warto kupić  /  W poszukiwaniu własnego stylu

12.07.2019

W poszukiwaniu własnego stylu

W poszukiwaniu własnego stylu

RuckZuck


Aranżując swoje cztery kąty chcemy, by efekt końcowy oddawał naturę domowników i był zgodny z naszym gustem. Zależy nam na stworzeniu komfortowej przestrzeni do życia, która będzie cieszyć nasze oczy każdego dnia. Skąd czerpać inspiracje do skomponowania wymarzonego wystroju?


Wykańczanie wnętrz to dla wielu najprzyjemniejszy etap budowy lub remontu domu. Chcąc czuć się w nich dobrze, dostosujmy ich wygląd do naszych indywidualnych potrzeb. W znalezieniu idealnych rozwiązań bardzo pomocna okaże się otwartość na świat designu. Warto wybrać się na targi wnętrzarskie, na których zapoznamy się z najnowszymi trendami i zyskamy okazję do bezpośrednich konsultacji ze specjalistami. Rozmawiajmy z młodymi, polskimi projektantami, którzy mają głowy pełne pomysłów – podzielą się z nami sposobami na modną dekorację przestrzeni.

Kopalnią wiedzy są również programy telewizyjne oraz czasopisma dotyczące branży wnętrzarskiej – zaprezentowane w nich mieszkania mogą stać się dla nas źródłem wielu inspiracji. Nie kopiujmy jednak wszystkich rozwiązań, ale wybierzmy tylko te z nich, które najbardziej nam odpowiadają. Pamiętajmy również o Internecie – szukajmy blogów prawdziwych pasjonatów, którzy zawsze mają coś interesującego do zaprezentowania.

Urządzanie mieszkania nie powinno być procesem przeprowadzanym spontanicznie, bez ustalonych wcześniej założeń. Stosowanie przemyślanych rozwiązań pozwala uzyskać spójną i harmonijną aranżację. Zanim udamy się więc do sklepu zastanówmy się, jaka ma być estetyka naszego domu. Wyznaczmy motyw przewodni (może być nim nie tylko styl aranżacyjny, ale również kolor, wzór czy materiał) i kierujmy się nim przy wyborze poszczególnych komponentów. Na początek kupmy tylko podstawowe i niezbędne elementy wyposażenia – wystrój możemy uzupełniać stopniowo, zaopatrując się w kolejne dodatki, odpowiadające naszej wizji.

Na jaki motyw przewodni się zdecydować? To zależy od naszych upodobań. Osoby, dla których ważna jest ekologia, mogą oprzeć wystrój na naturalnych materiałach (takich jak drewno, kamień czy bawełna). Dla miłośników egzotycznych podróży i kultury Dalekiego Wschodu został z kolei stworzony styl orientalny. Jeśli natomiast lubimy kolor niebieski, stwórzmy aranżację w różnych odcieniach tej barwy. Możliwości jest bardzo dużo – najważniejsze, by podążać za tym, co się naprawdę lubi.

Jeśli po pewnym czasie nasz gust się zmieni lub po prostu zapragniemy metamorfozy, wygląd mieszkania możemy z łatwością zmodyfikować (np. poprzez przemalowanie ścian czy wymianę dekoracji). Zadbajmy jednak, by elementy bazowe (takie jak drzwi czy podłoga) wyróżniał uniwersalny charakter i wysoka jakość wykonania, dzięki czemu dopasują się do każdego typu wystroju. Wytrzymałe produkty o estetycznym designie znajdziemy w ofercie firmy RuckZuck (jako stylową bazę polecamy np. podłogi Wiparquet oraz drzwi SENTIS).

Opracowanie: firma RuckZuck

Salony RuckZuck oferują najszerszy na rynku wybór podłóg laminowanych, drzwi wewnętrznych oraz materiałów wykończeniowych. Decyzję o zakupie odpowiednich modeli i wzorów ułatwiają fachowe porady pracowników. W ramach kompleksowej obsługi klienta, punkty RuckZuck proponują również transport oraz montaż zakupionych produktów.