AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Warto kupić  /  Woda prosto z kranu idealna do picia i gotowania? Z nowym systemem od Dafi to proste

06.07.2022

Woda prosto z kranu idealna do picia i gotowania? Z nowym systemem od Dafi to proste

Woda prosto z kranu idealna do picia i gotowania? Z nowym systemem od Dafi to proste


Czy filtrowanie wody może być jeszcze bardziej oszczędne, ekologiczne i przede wszystkim wygodne? Tak. O dostęp do świeżej wody zadba nowy system filtrujący kranówkę Dafi Flow Comfort. Czym jest i dlaczego warto? W dalszej części artykułu prezentujemy szereg korzyści.


W zasięgu ręki, bez kupowania w sklepie

Systemy filtrujące kojarzą nam się z wysoką ceną i skomplikowanym montażem, a potem uciążliwą wymianą filtra. Ten stereotyp zmienia marka Dafi, której misją jest dostarczanie urządzeń wysokiej jakości w dobrej cenie.
Każdy z nas wypija w ciągu roku aż 1000 litrów wody, a niemal drugie tyle zużywa do gotowania. Dlatego warto zadbać o nieograniczony dostęp do wody filtrowanej i nie przepłacać w sklepie za wodę w butelkach, nie marnując przy tym czasu i siły na ich noszenie.

Flow Comfort to system, który z łatwością poprawia jakość wody kranowej, dostarczanej przez miejskie wodociągi. System Dafi świetnie radzi sobie z eliminacją nieprzyjemnego smaku i zapachu, któremu winne są substancje mogące przedostać się do wody podczas przepływu rurociągami oraz środki bakteriobójcze takie jak chlor. To również zbawienie dla tych, którym dokucza kamień w czajniku czy żelazku.

Jak działa system Flow Comfort od marki nr 1 w Polsce*?

To proste. Cała technologia znajduje się pod zlewem. System nie zaburza estetyki kuchni i zajmuje mało miejsca. W ofercie dostępne są różne rodzaje baterii o klasycznych i nowoczesnych wzorach, które z łatwością dopasują się do wystroju pomieszczenia. System Flow Comfort posiada dwa warianty montażu:

 1. Bateria trójdrożna do wody ciepłej, zimnej i filtrowanej, gdzie wężyk do wody filtrowanej znajduje się bezpośrednio w baterii.

 2. Dodatkowy kranik małych rozmiarów do montażu obok baterii, którą już posiadamy w kuchni.

Kilkustopniowa technologia zamknięta jest w jednym, wydajnym wkładzie filtrującym o niewielkich rozmiarach. Dzięki temu z powodzeniem zmieści się on w każdej, nawet najmniejszej kuchni. Przed montażem najpierw należy sprawdzić poziom twardości wody. Producent w każdym zestawie filtrującym zamieszcza w tym celu pasek do mierzenia twardości wody. W zależności od efektu jaki chcemy osiągnąć, filtrując naszą kranówkę, łatwo ustawimy większy przepływ wody przez złoże węglowe lub przez żywicę jonowymienną. Możemy również użyć ustawienia uniwersalnego.

Gwarancja skuteczności

Woda wodociągowa przepływając przez warstwy włókniny filtracyjnej, wysokiej jakości żywicę jonowymienną oraz blok węglowy zostaje poddana kilkustopniowemu procesowi uzdatniania. Sprawdzone laboratoryjnie pod względem skuteczności i bezpieczeństwa surowce dają gwarancję, że do naszej szklanki nie przedostaną się żadne niepożądane substancje. System Flow Comfort Dafi, dzięki blokowi węglowemu redukuje chlor i jego pochodne w przypadku wody miejskiej, której zapach i smak nie do końca odpowiada konsumentom.

Zawarta w filtrze żywica jonowymienna (złoże zmiękczające wodę poprzez redukcję nadmiaru soli wapnia i magnezu, które tworzą kamień kotłowy) sprawia, że to również idealne rozwiązanie dla osób korzystających z czajników, ekspresów do kawy i żelazek. Zbyt twarda woda powoduje powstawanie osadów na sprzętach AGD, co w efekcie przekłada się na krótszą żywotność i wadliwe działanie. Zakamienione urządzenia są mniej wydajne i zużywają więcej energii elektrycznej, żeby podgrzać wodę do wyznaczonej temperatury.

Wymiana filtra na jeden „klik”

Przyłączenie systemu do instalacji wodnej nie wymaga przeróbek ani dodatkowych narzędzi. Wymiana wkładu filtrującego i regulacja poziomu twardości wody są intuicyjne i łatwe. Każda pani domu samodzielnie poradzi sobie z cykliczną wymianą filtra na nowy.

Pakiet korzyści w pigułce

 1. Prosty montaż – nie trzeba zatrudniać fachowców, system Flow Comfort bardzo łatwo zamontować samodzielnie.

 2. Ekonomiczne rozwiązanie – pozwala zaoszczędzić pieniądze.

 3. Ekologia – ogranicza zużycie plastiku.

 4. Oszczędność miejsca – system jest niewielki i zmieści się w każdej kuchni.

 5. Wygodny i szybki sposób wymiany filtra – nie ma konieczności stosowania specjalnych narzędzi. Filtr można łatwo wyjąć i wymienić na nowy.

 6. Regulacja zmiękczania wody – dzięki temu rozwiązaniu można dopasować twardość wody do własnych preferencji.

 7. Zabezpieczenie przed wylaniem wody – system nie przecieka podczas wymiany filtra.

 8. Ochrona sprzętów AGD przed osadzaniem kamienia.

 9. Czysta i smaczna woda każdego dnia.

*Marka najczęściej wybierana w kategorii produktów filtrujących wodę kranową, źródło: Formaster S.A. na podstawie badania przygotowanego przez Publicis Groupe, październik 2021r.