AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Warto kupić  /  Wszędzie dobrze, ale w domu…

16.10.2015

Wszędzie dobrze, ale w domu…

Wszędzie dobrze, ale w domu…

schody klasyczne realizacja Panas Schody


Każdy z nas ma gdzieś swoje miejsce na ziemi.


I choć los rzuca nas po świecie, przenosimy się z miasta do miasta, mieszkania do mieszkania, to punktem odniesienia zawsze pozostaje rodzinny dom. To w nim odnajdujemy spokój, harmonię, odzyskujemy utraconą gdzieś energię do życia i radość codzienności. Każdy chciałby taki dom z duszą stworzyć u siebie. Można to zrobić, zaczynając od odpowiedniej aranżacji wnętrza.

 

 

Spójrzmy na dołączoną realizację. Przedstawione na niej pomieszczenie jest niezwykle dostojne. Z jednej strony nie ma tu miejsca na modny minimalizm, z drugiej strony – całość nie sprawia wrażenia przepychu. Wszystko za sprawą doskonale zachowanych proporcji między delikatnymi a mocnymi akcentami.

 

 

Centrum zainteresowania z pewnością stanowią tu klasyczne schody. Są wyeksponowane – mają rzucać się w oczy i być niejako chlubą domu. Wykonane z orzecha amerykańskiego o wyraźnym usłojeniu i szlachetnej, ciemnej barwie, nawiązują do wystroju domów naszych rodziców i dziadków. Ich dostojność podkreślają dodatkowo klasyczne frezowane tralki w balustradzie oraz pełna zabudowa w postaci kasetonów.

 

 

Takie serce domu wymaga odpowiedniej, nienachalnej oprawy. Wprawdzie na ścianach zastosowano ozdobną strukturę z roślinnym motywem, ale wszystko pomalowane jest na jednolity, najbardziej neutralny z możliwych kolor – biały. Do tego oświetlenie dające ciepłe światło oraz coś, co dla starszych pokoleń stanowi o tożsamości domu i rodziny. Mowa o zdjęciach na ścianie. Białe tła i ciemniejsze, drewniane ramki sprawiają, że przedstawiona przestrzeń jest idealnie przemyślana i spójna.

 

 

Czy to miejsce nie przywodzi trochę na myśl literackiego dworku z Soplicowa, położonego wśród malowniczych pól i lasów? Pełnego naszych narodowych tradycji? Tu z pewnością można poczuć się sielsko i bezpiecznie.

Pozdrawiamy, Pracownia Panas.