AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Warto kupić  /  Wybierz ten idealny dla Ciebie!

20.07.2015

Wybierz ten idealny dla Ciebie!

Wybierz ten idealny dla Ciebie!


Blisko 600 projektów Dobrych Domów. Wybierz ten idealny dla Ciebie!


Dostępnych jest wiele gotowych projektów domów – klasycznych, nowoczesnych, parterowych lub z poddaszem, z garażem albo bez niego. Jak z takiej oferty wybrać ten jedyny, który będzie służył i towarzyszył przez resztę życia? Najlepiej z pomysłem!

 

Decydując się na budowę domu, musisz odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania, a następnie załatwić formalności. Wszystko zamyka się w kilku krokach: wyborze i kupnie działki, określeniu warunków zabudowy oraz zagospodarowania terenu, finansowaniu, wyborze projektu i układu funkcjonalnego pomieszczeń, określeniu rozwiązań architektonicznych, konstrukcji i technologii instalacji wewnętrznych. Warto pamiętać również o niezbędnej adaptacji projektu. I chociaż wszystko brzmi dość skomplikowanie, to można sobie z tym poradzić. Najprzyjemniejszą częścią jest natomiast wspomniany już wybór projektu – urzeczywistnienie Twoich marzeń.

Tutaj sprawdzisz, na czym polega adaptacja projektu według Dobrych Domów!

W pracowni Dobre Domy znajduje się blisko 600 wyjątkowych projektów domów. Sprawdź, z jakich kategorii możesz wybierać:

  1. Domy parterowe

To jedno z tańszych i najczęściej także łatwiejszych w budowie rozwiązań. Świetnie sprawdza się w przypadku singla oraz starszych ludzi – nie ma potrzeby chodzenia po schodach, a wszystkie pomieszczenia są łatwo dostępne. To wzmaga poczucie jedności i zapobiega uczuciu wyobcowania we własnym domu. Dom parterowy, czyli ten „stojący na ziemi, związany z nią” kojarzy się także z ogrodem otaczającym całą budowlę.

Przykładem takiego projektu jest Flawia – 111-metrowy, uroczy dom bez garażu, który swobodnie pomieści 4-osobową rodzinę. Część dzienną stanowi salon połączony z jadalnią. Nabywca ma do wyboru jedno z dwóch rozwiązań – można zostawić kuchnię otwartą na jadalnię lub uczynić z niej oddzielne pomieszczenie. Architekt zaplanował również możliwość adaptacji poddasza, co okaże się przydatne w przypadku powiększenia rodziny.

  1. Domy z poddaszem

Jeśli masz działkę niewielkich rozmiarów, to dom z użytkowym poddaszem pozwoli Ci optymalnie wykorzystać całą dostępną przestrzeń. Warto jednak pamiętać, że wraz z wykonaniem solidnego, tłumiącego dźwięki stropu oraz schodów wzrastają koszty wykonania. Ale… dzięki przestrzeni na poddaszu można w prosty sposób podzielić dom na strefę dzienną, do której zapraszamy gości, oraz nocną, prywatną i dostępną jedynie mieszkańcom. To ogromna pomoc w funkcjonalnym zaaranżowaniu i uporządkowaniu przestrzeni.

Takim projektem w ofercie Dobrych Domów jest np. Janus – nowoczesny, przytulny, przestronny i funkcjonalny. Jego prosta bryła i dwuspadowy dach to sposób na obniżenie kosztów. Otwartą strefę dzienną zaplanowano w taki sposób, aby przebywający w niej mieszkańcy mogli swobodnie korzystać z dostępnej przestrzeni. Tym, co dodatkowo wyróżnia projekt Janus, okazuje się elegancka, drewniana wiata, stanowiąca alternatywę dla garażu.

  1. Domy piętrowe

Duże, przestronne i… bez skosów na piętrze. Domy z piętrem bardzo często są niedoceniane – z powodu rozmiarów, kosztów i nagrzewania się pomieszczeń na piętrze. Trzeba jednak przyznać, że prezentują się pięknie – wielokrotnie przypominają rezydencje. To idealne rozwiązanie dla dużej rodziny!

Bryza – projekt Dobrych Domów – jest właśnie projektem dla 4-5 osób. Na dole, poza salonem, jadalnią i kuchnią, znajduje się również gabinet, który w razie potrzeby można zmienić na pokój gościnny.

  1. Domy do zabudowy bliźniaczej

Alternatywa dla wielopokoleniowej rodziny lub grupy przyjaciół, czyli mieszkaj bezpiecznie, w towarzystwie i z przyjemnością. Dom-bliźniak pozwala przebywać blisko znajomych, a jednocześnie zapewni

sobie prywatność, z której bardzo trudno zrezygnować.

Przykładem nowoczesnej realizacji budynku tego typu jest projekt domu Emily, w którym na pierwszym planie znajduje się garaż idealnie wkomponowany w bryłę całego budynku. Jednak prawdziwy sekret tego projektu kryje się z tyłu – niesamowity, zadaszony taras z kamiennym kominkiem. Prosty sposób na wieczorne spotkania w gronie rodziny bądź znajomych!

Cztery omówione wyżej kategorie to jedynie podstawa. Dodatkowo znajdziesz oczywiście projekty z garażem lub bez niego, domy energooszczędne, tanie w budowie lub inne – pamiętaj, wybór należy do Ciebie.