AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Warto kupić  /  Zaczaruj wnętrza z marką Iittala

20.06.2014

Zaczaruj wnętrza z marką Iittala

Zaczaruj wnętrza z marką Iittala


Minimalistyczne wnętrza i domy urządzone z wielką dbałością o detale wymagają niezwykłych dodatków.


Dodatków, które swoim niepowtarzalnym designem i wysoką jakością wykonania, nie tylko zwracają na siebie uwagę i świadczą o doskonałym guście użytkowników, ale które przede wszystkim, za sprawą niezwykle osobistego charakteru, potrafią zaczarować wnętrze.


Takie właśnie dodatki oferuje swoim klientom marka Iittala. Firma założona w 1881 roku przez szwedzkiego przedsiębiorcę w fińskiej wsi Iittala, w latach 20 i 30 XX wieku zmieniła swój profil z produkcji wyrobów szklanych dla aptek i użytku domowego, na produkcję szkła artystycznego. Dzięki takim nazwiskom jak Alvar Aalto, Aino Aalto, Ooiva Toika, Timo Sarpaneva, czy Klaus Haapaniemi, produkty sygnowane logo Iittala stały się na przestrzeni lat ikonami designu i obiektem pożądania kolekcjonerów rzeczy pięknych. Naturalne piękno szkła barwionego, niezwykłe formy i dekoracje zdobiące kolekcje marki to doskonały sposób na ożywienie wnętrza, dlatego poniżej przedstawiamy, kolekcje, które z pewnością spotkają się z zainteresowaniem nawet najbardziej wytrawnych wielbicieli designu.


Kałuża najlepszego designu. Wazon Aalto (prawdopodobnie jeden z najbardziej rozpoznawanych wazonów na świecie) to niewątpliwie jeden z produktów, który zadecydował o sukcesie marki Iittala. Zaprojektowany przez Alvara Aalto w 1936 roku wazon, już rok później zrobił wielkie wrażenie na wystawie światowej w Paryżu. Nieregularny, organiczny kształt i piękno przejrzystego, kolorowego szkła, a także dowolność zastosowania, której orędownikiem był sam projektant, wyróżniały naczynie spośród innych produktów prezentowanych na wystawie. Dziś charakterystyczna linia zaczerpnięta z krawędzi wazonu ozdabia swoim wyjątkowym urokiem szereg szklanych produktów z oferty Iittala – wazony, miseczki, świeczniki, itp., czyniąc z nich niezwykle atrakcyjną propozycję, która sprawdzi się zarówno w nowoczesnym, jak i klasycznym wnętrzu.


Ptaki do kolekcji. Kolekcja ozdobnych figurek ptaków autorstwa profesora Oivy Toikki to kolejna propozycja marki Iittala, która na stałe weszła do kanonu designu. Małe dzieła sztuki zaprojektowane przez, specjalizującego się w produktach ze szkła, fińskiego klasyka, zachwycają bogactwem kolorów, deseni i mistrzowską precyzją obróbki materiału. Projektant, na wskroś znający techniki pracy ze szkłem, stworzył szereg unikalnych propozycji wzorując i inspirując się pięknem natury. Każdy z elementów kolekcji Birds by Toikka został wykonany ręcznie przez doświadczonych rzemieślników z huty szkła w Nuutajärvi w Finlandii, a dostępne kolory, rozmiary i 'gatunki' sprawią, że każdy znajdzie wśród elementów kolekcji, ten jeden jedyny, który najlepiej pasować będzie do jego wnętrza.


Kolekcja jak z bajki. Słowo Taika po fińsku, oznacza magię, nic więc dziwnego, że taką właśnie nazwę otrzymała kolekcja porcelany Taika, kolejna sztandarowa seria marki Iittala, która jak mało która wprowadza do kuchni i jadalni magiczny klimat. Niezwykle dekoracyjny serwis dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych, które można dowolnie łączyć ze sobą, tworząc niezwykłe kompozycje. Wzór zaprojektowany w 2007 roku przez Klausa Haapaniemi opowiada zaczarowaną historię, odkrywając przed swoimi użytkownikami kolejne elementy i bohaterów bajkowej krainy. W swojej pracy nad kolekcją, projektant inspirował się kreskówkami i motywami pochodzącymi z Rosji oraz krajów Europy Wschodniej, które zapraszają swoich użytkowników w sentymentalną podróż. W skład kolekcji Taika wchodzą talerze, filiżanki, kubki, półmiski, miseczki i salaterki oraz dzbanki i porcelanowe łyżki, jak również metalowe pudełka i serwetki, pozwalające roztaczać baśniowy klimat w całym domu. Kolekcja Taika, która sprawdzi się zarówno w codziennym użytkowaniu, jak i w czasie przyjęć, urządzanych tak w domu, jak i w ogrodzie sprawi, że nawet poranna filiżanka kawy, czy herbaty, stanie się doskonałym pretekstem do dalekiej podróży do krainy baśni.


Oferta marki Iittala dostępna jest w sklepie Fabryka Form, który zaprasza wszystkich tych, którym zależy na magii wnętrza urządzonego z niezwykłym smakiem i charakterem.