AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Warto kupić  /  Zaskakujące połączenia i zabawa formą – przepis na wyjątkowe wnętrze

22.05.2018

Zaskakujące połączenia i zabawa formą – przepis na wyjątkowe wnętrze

Zaskakujące połączenia i zabawa formą – przepis na wyjątkowe wnętrze


Tradycyjne rzemiosło obok nowoczesnego wyposażenia, klasyczne materiały w parze z modnymi fakturami, stonowane wzory przeplatane awangardowymi akcentami – przepis na niepowtarzalny wystrój domu, w którym nie ma miejsca na nudę, może mieć różne oblicza. Czy jednak poprzez łączenie mebli i dodatków z różnych epok możliwe jest uzyskanie stylowej, pozbawionej kiczu aranżacji? Odpowiedzią na to pytanie jest styl eklektyczny.


Eklektyzm to popularny nurt w urządzaniu mieszkań, który nie trzyma się sztywno narzuconych zasad, lecz pozostawia domownikom dużą swobodę i dowolność wyboru. Śmiało można zestawiać ze sobą tworzywa, desenie i kształty charakterystyczne dla różnych stylów aranżacyjnych. Poszczególne elementy wręcz nie powinny być utrzymane w jednej konwencji.

 

W eklektycznym mieszkaniu nie zaskakuje widok wiekowego fotela na tle ściany pokrytej tapetą w modne współcześnie wzory. Podobnie jak najnowszy sprzęt RTV stojący na antycznej komodzie czy lustro z bogato zdobioną ramą, wiszące pomiędzy prostymi meblami. Wyławiając z różnych stylów najbardziej pożądane składniki, komponuje się własną, unikalną przestrzeń. Gotowa aranżacja może łączyć np. rustykalne komody, industrialne lampy, klasyczne, tapicerowane krzesła i lawendową kolorystykę prosto z Prowansji.

 

Aranżacja eklektycznego wnętrza wydaje się z pozoru bardzo prostym zadaniem, lecz w rzeczywistości wymaga sporego wyczucia. Łatwo się zatracić, wskutek czego zamiast oryginalnego wystroju uzyska się efekt chaosu i przeładowania. O spójny i estetyczny wygląd najlepiej zadbać poprzez unikanie nadmiaru dekoracji oraz stosowanie podobnej kolorystyki w całym wnętrzu.

 

Wszystkie detale powinny być dobrze wyeksponowane, dlatego warto postawić na jednolite tło, np. poprzez zastosowanie w całym mieszkaniu takiego samego wykończenia podłogi. Doskonale sprawdzą się panele o drewnianym dekorze, które pięknie prezentują się w każdym wnętrzu. Takie propozycje desek oferuje firma RuckZuck. Najnowsze kolekcje Villa i Garden doskonale podkreślą niekonwencjonalny wygląd pomieszczeń.

 

Po eklektyczny wystrój sięgają osoby odważne, o artystycznej duszy, lubiące aranżacyjne eksperymenty. Jest również odpowiedni dla tych, którzy cenią wiekowe przedmioty, a jednocześnie mają nowoczesne podejście do życia. To także świetny wybór dla rodzin, w których domownicy różnią się pod względem gustu i upodobań. Powodów, by zdecydować się na ten styl jest wiele, a każdy z nich prowadzi do stworzenia jedynej w swoim rodzaju przestrzeni.

 

Opracowanie: firma RuckZuck

 

Salony RuckZuck oferują najszerszy na rynku wybór podłóg laminowanych, drzwi wewnętrznych oraz materiałów wykończeniowych. Decyzję o zakupie odpowiednich modeli i wzorów ułatwiają fachowe porady pracowników. W ramach kompleksowej obsługi klienta, punkty RuckZuck proponują również transport oraz montaż zakupionych produktów.