AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Warto kupić  /  Zrelaksuj się! Automower zadba o Twój trawnik

02.05.2019

Zrelaksuj się! Automower zadba o Twój trawnik

Zrelaksuj się! Automower zadba o Twój trawnik


Sezon letni kojarzy się z relaksem. Wypoczynek w ogrodzie to jedna z najprzyjemniejszych rzeczy w ciepłe dni. Grill z przyjaciółmi, opalanie na tarasie, długie wieczory z rodziną. To wszystko brzmi jak idealny przepis na wakacje, gdyby nie obowiązki jakie niesie za sobą posiadanie ogrodu. Prace pielęgnacyjne zajmują sporo czasu, a trawnik wymaga naszej stałej opieki. Na szczęście z automatyczną kosiarką Automower® trawnik będzie zawsze w dobrych rękach.


Koszenie trawnika to zadanie, które zazwyczaj odkładamy na później. Finalnie w weekend, zamiast wypoczywać, pracujemy kosiarką przez całe południe. Ponadto przekładając stale koszenie sprawiamy, że trawa jest coraz dłuższa i psuje kondycję trawnika. Możemy odciążyć się z tego zadania, wykorzystując za pomocnika robota koszącego. Husqvarna Automower® to w pełni automatyczny ogrodnik, który chętnie wykona całą pracę za nas. A ty będziesz mógł cieszyć się wolnym czasem oraz pięknym, gęstym i zielonym trawnikiem przez cały sezon.

Precyzyjne cięcie

Zwykłe koszenie polega zazwyczaj na przycinaniu kilku centymetrów trawy, a następnie zebraniu jej i wyrzuceniu, podczas gdy kosiarka Husqvarna Automower® ścina jedynie kilka milimetrów źdźbła. Dzięki temu, że pracuje cały czas, nie pozwala na przerost trawy, tym samym nie trzeba zbierać ściętego materiału ani martwić się co z nim zrobić. Maleńkie ścinki opadają między źdźbła trawy, naturalnie nawożąc trawnik. Dzięki temu jest on gęsty, zdrowy i pozbawiony mchu. Trzy trwałe ostrza żyletkowe wykonane są ze stali węglowej i umieszczone pod tarczą osłaniającą, zapewniają staranne cięcie. Obecnie to najdelikatniejszy sposób koszenia.

Nowoczesny design i zaawansowana technologia

Husqvarna produkuje automatyczne kosiarki od ponad 20 lat, stale je udoskonalając. Efektem wieloletniej pracy nad robotami koszącymi jest ekskluzywna linia kosiarek Husqvarna Automower® X-Line. Maszyny z tej serii nie tylko zachwycają designerskim wyglądem, którego pozazdrościć może każdy sąsiad w Twojej okolicy, ale także wyposażone są w najnowsze rozwiązania technologiczne. Kosiarki automatyczne mogą pracować nawet na najbardziej skomplikowanych trawnikach o powierzchni do 5000 m2. Pokonują wzniesienia i strome zbocza o nachyleniu do 70% (dla porównania – czarny stok zjazdowy posiada nachylenie około 40-60%, a nachylenie skoczni narciarskiej wynosi około 70%). Ponadto kosiarki można kontrolować i sprawdzać ich status z dowolnego miejsca na ziemi, za pomocą aplikacji Automower® Connect dostępnej na smartfony. Seria X-Line wyposażona jest w reflektory LED zapewniające lepszą widoczność, gumowe zderzaki chroniące konstrukcję oraz moduł GPS, który pozwala maszynie na jeszcze lepsze manewrowanie w trudnych miejscach i wąskich przejazdach. Kosiarki mogą pracować o każdej porze dnia, bez względu na warunki pogodowe.

Sztuczna inteligencja

Husqvarna Automower® są bardzo inteligentne. Najnowsze rozwiązania zastosowane w robotach, pozwalają na wydawanie im poleceń głosowych przez głośnik Amazon Alexa i Google Home. Dzięki tej funkcji, każdy użytkownik może kontrolować swoją kosiarkę za pomocą głosu. Doświadczeni użytkownicy mają możliwość samodzielnie zintegrować kosiarkę do systemów smart home IFTT czy API. Roboty koszące są kompatybilne z GARDENA smart system, który może dodatkowo obsługiwać takie czynności, jak nawadnianie ogrodu. Wszystkie wspomniane udogodnienia technologiczne w kosiarkach Automower® pozwalają świadomie powierzyć im opiekę nad naszym trawnikiem. Podróżując, pracując, oddając się swoim pasjom… mamy pewność, że kosiarka wypełnia swoje obowiązki, a trawnik jest zadbany, piękny i nie wymaga zbierania ściętej trawy.