AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Wydarzenia  /  Startuje IV edycja konkursu Jawor-Parkiet Design Awards

04.04.2022

Startuje IV edycja konkursu Jawor-Parkiet Design Awards

Startuje IV edycja konkursu Jawor-Parkiet Design Awards


Już od 4 kwietnia architekci, projektanci i studenci kierunków architektonicznych mogą zgłaszać swoje projekty w konkursie Jawor-Parkiet Design Awards. Laureaci IV edycji konkursu organizowanego przez firmę Jawor-Parkiet mogą liczyć nie tylko na nagrody finansowe, ale też na wspólną podróż do Wiednia!


Zgodnie z regulaminem konkursu, każdy uczestnik chętny do rywalizacji o podium, może przygotować łącznie 4 wizualizacje z podłogami Jawor-Parkiet. W tym roku należy przydzielić je do jednej z następujących kategorii:

  • sypialnia,

  • salon,

  • pokój dziecięcy,

  • przestrzeń komercyjna.

W każdej kategorii uczestnik może zgłosić maksymalnie dwa ujęcia tego samego pomieszczenia.

Zgłoszenia projektów przyjmowane są wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie http://www.konkurs.jawor-parkiet.pl/ od 04.04.2022 do 04.05.2022 roku.

Po formalnej weryfikacji prac jury wybierze najlepsze projekty. Ogłoszenie wyników nastąpi 23 maja 2022 roku poprzez stronę internetową organizatora.

Eksperckie jury

Wszystkie zgłoszone prace będą poddane ocenie jury, w skład którego wejdą przedstawiciele firmy Jawor-Parkiet oraz partnerzy konkursu. Z ramienia producenta podłóg drewnianych tego zadania podejmą się Grzegorz Sadowski, dyrektor ds. Marketingu i Rozwoju Sieci Sprzedaży oraz Sebastian Sklepik, specjalista ds. architektów i projektantów wnętrz. Środowisko architektów i projektantów reprezentować będą:

  • Marta Czerkies – pełna energii i humoru osobowość telewizyjna, założycielka autorskiej pracowni Marta Czerkies Home Designer. Pasjonatka designu spełniająca marzenia klientów o pięknych i funkcjonalnych wnętrzach;

  • Tomasz Pągowski – projektant i charyzmatyczny prowadzący programy telewizyjne m.in. "Projekt LOKALny" (Domo+), "Remont w 48H” (Domo+), "Bitwa o Dom” (TVN). Projektowaniem wnętrz oraz mebli zajmuje się od 20 lat. Ukończył 5-letnie studia Konserwacji Drewna Zabytkowego w Warszawie. Dyrektor kreatywny Studia IMATHOME.

Kapituła konkursu wyłoni laureatów I, II i III miejsca oraz przyzna cztery wyróżnienia. Jurorzy wezmą pod uwagę w szczególności jakość, oryginalność zaprezentowanego wzornictwa, wartości użytkowe, wizualne oraz funkcjonalność przesłanych projektów. Co ważne, opracowany model zgłaszania projektów do konkursu zakłada, że jury ocenia prace anonimowe, oznaczone wyłącznie ID autora. Pozwala to zapewnić pełną transparentność i neutralność decyzji.

Nagrody

Dla zwycięzców konkursu przewidziano nagrody finansowe. Za I, II i III miejsce przysługiwać będą vouchery kolejno w kwocie: 8000, 4000 i 2000 zł. Wszyscy laureaci, wyróżnieni i jury, tradycyjnie zostaną też zaproszeni do udziału w podróży do kolejnej europejskiej stolicy najlepszego designu i sztuki. W tym roku organizator postawił na Wiedeń.

– Finał jest najważniejszą częścią konkursu, wymaga więc szczególnej oprawy. Każdego roku autorów najlepszych prac zapraszamy na wyjazd do europejskiego kraju, który słynie z ciekawej architektury i designu. Dwukrotnie były to Włochy, ostatnio Holandia, a teraz czas na Wiedeń. W naszej opinii taka wyprawa to doskonała okazja do czerpania inspiracji do dalszego rozwoju warsztatu nagrodzonych, a dla nas do tworzenia kolejnych kolekcji. Wspólnie spędzony czas pozwala też na integrację i budowanie kolejnych przyszłościowych relacji niosących obustronną korzyść – mówi Janusz Gawiński, dyrektor Generalny Jawor-Parkiet.

Z każdą kolejną edycją popularność konkursu Jawor-Parkiet Design Awards wzrasta. Jak dotąd wzięło w nim udział ponad 500 uczestników, którzy przygotowali w sumie 1850 projektów!

- Jesteśmy dumni z faktu, iż zawodowcy jak i pretendujący do tego miana tak chętnie biorą udział w rywalizacji i chcą zaprezentować nam swoje wizje na wnętrza z naszymi podłogami. Są nawet tacy uczestnicy, którym idea na tyle przypadła do gustu, że wracają do nas z kolejnymi edycjami konkursu. Dobrym przykładem jest Jan Stępień, którego projekt w 2019 roku zdobył pierwsze miejsce, a rok później jury postanowiło wyróżnić jego kolejną pracę – mówi Grzegorz Sadowski, dyrektor ds. Marketingu i Rozwoju Sieci Sprzedaży Jawor-Parkiet.

Patronat medialny nad konkursem Jawor-Parkiet Design Awards objął m.in. magazyn Świat Rezydencji.

Więcej informacji o konkursie: www.konkurs.jawor-parkiet.pl.